URLخطر ابتلای شدید به كووید-19 در بیماران مبتلا به پاركینسون

خطر ابتلای شدید به كووید-19 در بیماران مبتلا به پاركینسون

پژوهشگران آلمانی در بررسی جدید خود نشان داده اند که بیماران مبتلا به پارکینسون بیشتر از دیگران، به نوع شدید کووید-۱۹ گرفتار می شوند و در معرض عوارض ناشی از آن قرار می گیرند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از نیوزوایز، خیلی از پژوهش های در ارتباط با کووید-۱۹ نشان داده اند که بیماران مبتلا به پارکینسون، عوامل خطر زیادی را دارا هستند که باعث می شود به نوع شدید کووید-۱۹ گرفتار شوند. پژوهش جدیدی که در "دانشگاه رور-بوخوم" (RUB) آلمان انجام شده است، داده های جامع تری را در مورد این مورد عرضه می دهد.
پژوهشگران در این پروژه، داده های در ارتباط با درمان پارکینسون را در ۱۴۶۸ بیمارستان مورد بررسی قرار دادند. نتایج بررسی ها نشان داد که مبتلا شدن به کووید-۱۹ در افراد مبتلا به پارکینسون، شایع تر از افرادی است که به پارکینسون مبتلا نیستند؛ بخصوص افراد بالای ۶۵ سال و یا کسانی که به نوع شدید پارکینسون مبتلا هستند. همینطور پژوهشگران دریافتند که افراد مبتلا به پارکینسون در صورت مبتلا شدن به کووید-۱۹، بیشتر از دیگران تحت تأثیر بیماری های پرخطر قرار می گیرند.
پروفسور "لارس تونگز" (Lars Tönges)، سرپرست این پژوهش اظهار داشت: بیماران مبتلا به پارکینسون به خاطر ضعیف بودن امکان دارد در معرض خطر مبتلا شدن به نوع شدید کووید-۱۹ قرار بگیرند. میزان خطر، با افزایش سن و رسیدن به مراحل پیشرفته پارکینسون بالا می رود. عملکرد ریه امکان دارد به خاطر بیماری و ضعف عضلات تنفسی ناشی از پارکینسون مختل شود.
وی ادامه داد: نکته قابل توجه این است که میزان فوت بیماران مبتلا به پارکینسون در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ بیشتر بوده و این مورد می تواند به خاطر شرایط در ارتباط با مدیریت کلی کووید-۱۹ باشد.
تونگز افزود: این پژوهش، احتیاج به تضمین درمان مطلوب پارکینسون را در شرایط همه گیری کووید-۱۹ نشان داده است. خدمات پزشکی از راه دور می توانند در آینده از این مورد پشتیبانی کنند.
این پژوهش، در مجله "Movement Disorders" به چاپ رسید.

منبع:

1400/02/31
18:25:46
5.0 / 5
562
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک