URLساخت حسگرهایی پیشرفته برای نظارت بر زنان حامله

ساخت حسگرهایی پیشرفته برای نظارت بر زنان حامله

کوتاه کننده لینک: پژوهشگران دانشگاه نورث وسترن آمریکا در مطالعه اخیرشان یک سری سنسورهای نرم ساخته اند که می توانند امکان نظارت بی سیم بر مادران حامله در حین زایمان را فراهم آورند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از مدگجت، این حسگرها جایگزینی برای سیم ها و کمربندهایی هستند که معمولاً برای نظارت در حین زایمان استفاده می شوند و می توانند مستقیماً داده ها را به تلفن هوشمند پزشک ارسال نمایند و امکان نظارت ازراه دور بر بیمار را امکان پذیر می کنند.
هم اکنون پزشکان با بهره گیری از یک سری کمربندها و سیم های دست و پاگیر، زنان حامله را در حین زایمان کنترل می کنند. این اندازه گیری ها شامل علایم حیاتی و داده های مربوط به فراوانی انقباضات است و برای اطمینان از سلامت مادر و نوزاد مهم می باشد. با این وجود، استفاده از دستگاه های موجود چندان برای مادران حامله راحت نیست.
این دستگاه های جدید بی سیم بوده و بسیار مناسب هستند. پژوهشگران سه ابزار را برای این کار توسعه داده اند. یکی از آنها شامل یک سنسور نرم و انعطاف پذیر است که به شکم می چسبد و انقباضات و ضربان قلب کودک را کنترل می کند. سنسور دوم، دستگاه کوچک دیگری است که برای اندازه گیری سطح اکسیژن و دمای محیط پیرامون می بایست دور انگشت مادر قرار گیرد و ابزار سوم نیز یک پچ به اندازه تمبر پستی است که به قفسه سینه می چسبد و قلب مادر و دمای مرکزی را کنترل می کند.
منبع:

1400/02/24
14:47:15
5.0 / 5
708
تگهای خبر: ابزار , تلفن , تولید , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک