URLاستقامت فیلمی از بزرگنمایی سنگ های مریخ منتشر نمود

استقامت فیلمی از بزرگنمایی سنگ های مریخ منتشر نمود

به گزارش کوتاه کننده لینک مریخ نورد ناسا جستجوی خویش را در دهانه ی قدیمی مریخ آغاز کرده است و تصاویری با جزئیات بالا از سنگ های مریخ منتشر نموده است.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از ناسا، مریخ نورد استقامت که بعنوان راه ارتباطی بالگرد نبوغ مشغول می باشد و داده های پرواز آنرا جمع آوری می کند تجهیزات خویش را بر روی سنگ های کف دهانه ی جزرو هم متمرکز کرده.
اطلاعاتی که از این بررسی ها به دست می آید به دانشمندان در ساخت یک جدول زمانی کمک می نماید که در آن زمان تشکیل این دریاچه، زمان خشک شدن آن و زمان تشکیل رسوبات در دلتای این دهانه مشخص می شود. درک این جدول زمانی به جمع آوری نمونه سنگ هایی برای کشف حیات باستانی کمک خواهد نمود.
دوربین (WATSON) "استقامت" که در انتهای بازوی رباتیک آن قرار گرفته چندین عکس با جزئیات بالا از این سنگ ها ثبت کرده است. یک جفت دوربین با قابلیت بزرگنمایی که دوربین مست کم زد (Mastcam-Z)را می سازند هم این ناحیه را مورد بررسی قرار داده اند. و یک لیزر به نام سوپرکم (SuperCam) برای تشخیص مواد تشکیل دهنده ی سنگ ها مورد استفاده قرار گرفته است. این ابزارها به دانشمندان در یافتن اطلاعات بیشتر درباره ی دهانه ی جزرو کمک می کنند.


یک سوال مهم که دانشمندان به دنبال پاسخ آن هستند این است که آیا این سنگ ها رسوبی هستند مانند ماسه سنگ و یا آذرین هستند و در اثر فعالیتهای آتش فشانی بوجود آمده اند. هر نوع سنگ اطلاعات متفاوتی به دانشمندان می دهد سنگ های رسوبی نشانه های حیات را بهتر حفظ می کنند و سنگ های آذرین برای تهیه جدول زمانی مناسب ترند.
استقامت با یک مشکل روبه روست سنگ های اطراف این مریخ نورد در طول زمان در اثر وزش باد با شن و غبار جدید پوشیده شده اند. در زمین دانشمندان سنگ ها را می شکنند و داخل آنها را بررسی می کند تا منشا آنها را بفهمند اما استقامت برای این کار چکش ندارد اما بازوی رباتیک این مریخ نورد مجهز به دستگاهی برای خراشیدن سنگ هاست و هنگامی که دانشمندان مکان مناسب را بیابند می توانند سطح آنرا بتراشند تا به ترکیبات داخلی آن دست یابند و سپس به وسیله ی تجهیزات دیگر اطلاعات بیشتری در مورد ساختار شیمیایی و کانی شناسی سنگ ها به دست بیاورند.
بهترین نمونه ها درون لوله های مخصوصی ذخیره می شوند تا در نهایت به زمین بازگردند.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4 video/webm


منبع:

1400/02/22
22:57:47
5.0 / 5
718
تگهای خبر: ابزار , دانلود , ربات , رباتیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک