URLتوسط یك شركت دانش بنیان؛

كیفیت فرآورده های نفتی با تجهیزات ایرانی سنجیده می شود

كیفیت فرآورده های نفتی با تجهیزات ایرانی سنجیده می شود

کوتاه کننده لینک: یک شرکت دانش بنیان فرآورده های هیدروکربنی را به تولید رسانده که به افزایش کیفیت فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی می انجامد.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی و فناوری، وحید ابراهیمی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به اهمیت پیاده سازی استانداردها و روش های تعیین ماهیت و کیفیت فرآورده های هیدروکربنی به کمک تجهیزات و روش های تخصصی اظهار داشت: کاهش هزینه های تولید، استفاده بهینه از منابع، کاهش هزینه های بازرسی، بهبود تکنیک ها و روش های تولید از مهم ترین مزایای کنترل کیفیت محصولات است که با روش های منطبق با استانداردهای روزآمد، توسط فناوران این شرکت دانش بنیان انجام می شود.
خدمات سنجش کیفیت فرآورده ها
این فعال فناور ضمن اشاره به فعالیت بعنوان آزمایشگاه های همکار استاندارد نفت و فرآورده های این حوزه اظهار داشت: کنترل کیفیت توسط این شرکت در طول فرایند تولید محصول و بعد از آن اجرا و بعد از بررسی های کیفی روی نمونه ها، راهکارها و روش های لازم برای بهبود کیفیت عرضه می شود و با آموزش، مشاوره و آزمایش کیفیت این محصولات، تلاش می نماییم کیفیت را افزایش دهیم.
ابراهیمی ضمن اشاره به بهره مندی از تجهیزات پیشرفته ایران ساخت برای ارتقای کیفی محصولات افزود: علاوه بر دانش فنی بالا و حضور نیروی انسانی متخصص نباید از نقش مهم تجهیزات و مواد شیمیایی در تحقق فرایند افزایش کیفیت غافل شویم. در همین راستا سعی کردیم ضمن تأمین بهتر عملکرد آنالیزها و خدمات سنجش، زمینه افزایش کیفیت محصولات و کاهش هزینه های تولید را در حوزه نفت، پتروشیمی و فرآورده های جانبی فراهم نماییم.
تولید تجهیزات ایران ساخت
مدیرعامل شرکت ضمن اشاره به عرضه خدمات آزمایشگاهی در حوزه نفت و پتروشیمی اظهار داشت: این مجموعه با واحدهای آزمایشگاهی تخصصی کیفیت نفت خام، قیر، هیدروکربن ها، روانکارها، گریس، ضدیخ و دیگر مشتقات این حوزه را ارزیابی می نماید.
این فعال فناور ضمن اشاره به تولید تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت کیفیت سنجی افزود: دستگاه تقطیر خودکار یکی از تجهیزات پرکاربرد در آزمایشگاه های نفت و پتروشیمی است و برای اندازه گیری تقطیر در فشار اتمسفر، برای هیدروکربن های آروماتیک صنعتی و مواد وابسته برای محدوده تقطیر مایعات آلی فرارکاربرد دارد.
وی همینطور از ساخت و عرضه خدمات آزمایشگاهی تقطیر در خلاء گفت و اضافه کرد: دامنه کاربرد این دستگاه تعیین محدوده نقاط جوش در خلاء برای فرآورده های نفتی و بیو دیزل است و در فشار و دمای معین صورت می گیرد.
مدیرعامل شرکت به عرضه خدمات با استفاده از تجهیز تقطیر در فشار اتمسفر اشاره نمود و افزود: با کمک این دستگاه میتوان مشخصات دامنه جوش فرآورده های نفتی مانند محصولات سبک و تقطیر میانی، سوخت های موتور بنزینی را سنجش کرد.
وی ضمن اشاره به سنجش نقطه جوش انواع فرآورده ها اظهار داشت: علاوه بر سوخت های بنزینی، دیگر فرآورده ها همچون سوخت جت، سوخت های توربین هواپیما، سوخت های دیزلی، ترکیبات بیودیزل تا ۲۰ درصد، سوخت های دریایی، حلال های نفتی ویژه، انواع نفتا، حلال های نفتی سفید، انواع نفت سفید و سوخت های مشعل درجه ۱ و ۲ در این دامنه قرار می گیرد.
ابراهیمی، ضمن اشاره به کاهش هزینه های ارزی ناشی از عرضه خدمات کیفیت سنجی فرآورده های هیدروکربنی به یاری تجهیزات ایران ساخت این حوزه گفت و افزود: با پیاده سازی این استانداردها و عرضه خدمات آنالیز با کمک تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت هزینه های تولیدکنندگان برای شناخت کیفیت و ماهیت محصولات کاهش یافته و منجر به افزایش رقابت پذیری تولیداتشان شده است. همینطور فعالیتهای مورد اشاره زمینه را برای بهره گیری از ۲۳ نیروی انسانی متخصص به طور عمده در حوزه شیمی ایجاد کرد.


منبع:

1400/01/14
23:04:34
5.0 / 5
640
تگهای خبر: آزمایش , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک