URLتوان متخصصان ایرانی در فناوری های مكان محور

توان متخصصان ایرانی در فناوری های مكان محور

کوتاه کننده لینک: معاونت علمی و فناوری اعلام نمود محصولات دانش بنیان ژئوماتیک دارای ظرفیت صادراتی شناسایی می شود تا مسیر ورود آنها به بازار جهانی تسهیل شود.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی و فناوری، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی که چند سالی است به حوزه توسعه فناوری های در رابطه با حوزه ژئوماتیک ورود کرده تلاش دارد با شناسایی محصولات و توانمندی های دانشی موجود در کشور، این تولیدات را به بازار جهانی برساند. محصولات باکیفیت ایران ساخت که می توانند معرف ظرفیت های علمی کشور به دنیا باشند.
فناوری های ژئوماتیک (مکان محور) کاربردهای فراوانی در حوزه های مختلف علمی دارند بنابراین توسعه آنها در کشور یک لزوم است. آمارها گواهی می دهد که رتبه ایران در این عرصه ۴۹ و در منطقه ۷ است. جایگاهی که می تواند با استفاده درست از توانمندی های دانشی موجود در کشور ارتقا یابد.
به همین دلیل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پشتیبانی از محصولات دانش بنیان و خلاق این حوزه را در اولویت کاری خود قرار داده است. هم اکنون ۱۰۰ شرکت دانش بنیان و ۵۰ استارت اپ در این عرصه فعالیت می نمایند. در این میان برخی شرکت ها و محصولات تولیدی آنها کیفیت و دانش تخصصی بالایی دارد و قابل رقابت و عرضه در بازارهای جهانی است بنابراین یافتن بازاری خارج از مرزها برای این محصولات، می تواند ایران را به فهرست کشورهای توسعه یافته در این عرصه بیافزاید.
گروه توسعه فناوری های ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم در همین راستا، به دنبال شناسایی شرکتهای با ظرفیت بالای صادراتی است تا مسیر ورود این محصولات به بازار بین المللی را تسهیل و تولیدات ایرانی را به جهان معرفی نماید.


منبع:

1399/12/28
14:07:01
0.0 / 5
640
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک