URLبرای ساخت داروهای مختلف؛

مواد اولیه تحریمی دارو در ایران تولید شد

مواد اولیه تحریمی دارو در ایران تولید شد

کوتاه کننده لینک: یک شرکت دانش بنیان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موفق شده است مواد اولیه داروسازی را که تحریم بود، ایران ساخت کند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد عزیز محمدی اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه های مهمی مانند دارو طرح های منتخب و اساسی را مورد حمایت ویژه قرار می دهد. بدین جهت طرح ما در حوزه خودکفایی مواد مورد نیاز در داروسازی مورد تصویب و حمایت این معاونت قرار گرفت.
مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اضافه کرد: در این طرح موفق شدیم تا مواد اولیه ضروری در شرکت های داروسازی را تهیه نماییم. هر دارویی برای تولید، نیازمند برخی مواد اولیه و استاندارد است. این مواد غالباً از سال ها پیش در فهرست تحریم قرار داشت و کشور باید حتما همه این مواد را تولید نماید.
محمدی ضمن توضیح بیشتر در مورد خاصیت های فنی این محصولات اظهار داشت: با حمایت معاونت موفق شدیم تا مواد اولیه ای تولید نماییم که در ساخت داروهای مختلفی به کار می آید. این مواد غالباً فرمول های پیچیده ای دارند و شامل مشتقات مولکولی خود دارو هستند. این مواد در آستانه تجاری سازی قرار دارند و هم اکنون مجوزهای لازم ستاندن شده است و در صورت نهایی شدن طرح، به زودی به شرکت های ایرانی فعال در حوزه داروسازی عرضه می شوند.
این فعال دانش بنیان، ضمن تاکید بر اهمیت کیفیت در ساخت مواد اولیه مورد نیاز در صنعت داروسازی، اضافه کرد: این مواد اولیه با یک چهارم قیمت نمونه مشابه خارجی تولید خواهد شد و از نظر کیفیت نیز برابر هستند. برای اینکه این تولیدات برمبنای استانداردهای بین المللی تولید شده اند.
وی همین طور اضافه کرد: به همراه یکی از دوستان، بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه، چند سالی در صنعت، تجربه اندوزی کردیم و در نهایت در یکی از مراکز رشد دانشگاهی شرکت را تأسیس کردیم و هم اکنون نیز باتوجه به تجربه چندین ساله شرکت و رشد تدریجی، در مرحله دیگری از حیات این مجموعه دانش بنیان قرار داریم.


منبع:

1399/12/18
18:58:01
0.0 / 5
605
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک