URLربات غریق نجات برای شناگران به بازار آمد

ربات غریق نجات برای شناگران به بازار آمد

کوتاه کننده لینک: غرق شدن ناگهانی شناگران یک تهدید همیشگی است که برای پیشگیری از وقوع آن یک ربات زیرآبی برای گشت زنی منظم در زیر آب دریا یا استخر طراحی شده است.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از نیواطلس، با اینکه نیروهای نجات غریق همیشه برای حفظ جان شناگران در تلاش هستند، اما در بعضی موارد مشکلاتی در زیر آب برای افراد پیش می آید که از بیرون قابل تشخیص نیست. همینطور پرداخت حقوق به نجات غریق ها مستلزم تخصیص بودجه زیادی است که گاهی مقرون به صرفه نیست. از همین رو جایگزینی ربات های نجات غریق گزینه ای مناسب شمرده می شود.
نمونه اولیه این ربات که توسط گروهی از مهندسان آلمانی ساخته شده، یک محصول کاملاً خودران است که می تواند به صورت دائمی در زیر آب گشت زنی کند. همینطور یک محل مخصوص برای توقف ربات مورد اشاره در زیر آب در نظر گرفته شده تا در صورت وقوع مشکل این ربات به سرعت به سمت سوژه مورد نظر در عمق استخر یا دریا حرکت نماید.

این ربات مجهز به دوربین هایی برای کنترل و بررسی حرکات و مسیر حرکت شناگران است و اگر هوش مصنوعی آن فردی را در حال غرق شدن تشخیص دهد به وی نزدیک شده و با بازوهای خود او را به سمت سطح آب هدایت می کند. بازوهای این ربات با قفل شدن به دور غریق جلوی سر خوردن آنرا می گیرد.
ربات مذکور در آزمایش های انجام شده موفق شد فردی ۸۰ کیلوگرمی را که در عمق سه متری آب در حال غرق شدن بود، به سرعت به سطح آب بیاورد و سپس وی را با طی مسافتی ۴۰ متری به ساحل منتقل کند. کل این فرآیند هم دو دقیقه به طول انجامید.

1399/12/14
22:57:38
0.0 / 5
731
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک