URLسگ رباتیك در گرفتن گروگان گیرها به پلیس كمك می نماید

سگ رباتیك در گرفتن گروگان گیرها به پلیس كمك می نماید

به گزارش کوتاه کننده لینک سگ رباتیکی که در خیابان های شهر برانکس نیویورک حرکت می کرد سبب حیرت مردم شد.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا، این ربات که "دیجی داگ"(Digidog) نام دارد یک پلیس را همراهی می کرد که یک مورد ورود بدون اجازه به منزل را بررسی نمایند.
"دیجی داگ" سال قبل که به پلیس نیویورک پیوست رنگ آن از زرد به آبی مشکی تغییر داده شد و نامی جدید به آن دادند. در ابتدا سازندگان نام آنرا "اسپات" گذاشته بودند.
طبق گزارشات این سگ رباتی جهت بررسی به داخل یک ساختمان فرستاده شد تا محیط را برای احتمال وجود گروگان گیری جستجو کند اما چیزی پیدا نشد.
"دیجی داگ" که از رباتهای شرکت بوستون دینامیکس است، برای شرایط اضطراری که برای پلیس ها خطرناک می باشد طراحی شده است. این ربات دوربین هایی برای جستجوی منطقه و ارسال تصاویر در لحظه دارد و همینطور دارای هوش مصنوعی است که آنرا هدایت می کند.


اعضای بخش پاسخگویی به مسائل فنی در دپارتمان پلیس شهر نیویورک به ABC۷ گفتند که این سگ رباتیک وزنی ۷۰ پوندی (۳۲ کیلوگرم) دارد و می تواند با سرعت ۳.۵ مایل (۵.۶ کیلومتر) در ساعت بدود و از موانع بالا برود.
همچنین می تواند یک ارتباط دوطرفه بین افسر و مظنون برقرار کند بدون آن که احتیاج به انجام کارهای خطرناک باشد.
پلیس از دیجی داگ پیش از این در بروکلین و کوئینز هم بهره برده است. در سال ۲۰۲۰ یک تیراندازی در بروکلین رخ داد و این ربات جهت بررسی زیرزمینی استفاده شد که شاهدان اظهار می کردند تیرانداز در آن پنهان شده است. همینطور در کوئینز دیجی داگ هنگامی که دو مرد مسلح پنج نفر را گروگان گرفته بودند به کمک آمد.
درحالی که پلیس از این سگ رباتیک برای مقابله با جرم و جنایت استفاده می نماید، فردی دیگر از آن در یک گالری نقاشی استفاده می نماید و مردم می توانند آنرا کنترل کنند و با آن توپ رنگی پرتاب کنند. این رویداد در ۲۴ فوریه آغاز خواهد شد اما شرکت سازنده این ربات به آن انتقاداتی کرده است و اعتقاد دارد این رویدادها ربات را بگونه ای نامناسب نمایش می دهند.

منبع:

1399/12/07
12:51:34
0.0 / 5
755
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک