URLنگاه روزنامه های جهان به سمت مریخ و گروه هفت است

نگاه روزنامه های جهان به سمت مریخ و گروه هفت است

به گزارش کوتاه کننده لینک «لوموند» روزنامه فرانسوی در گزارشی با عنوان «واکسن برای همه» نوشته است: این حاصل نشست گروه هفت، در فضای مجازی است. کشورهای دارا باید به همه کشورها در رساندن واکسن کرونا مدد برسانند؛ این اولین تلاش تازه گروه هفت است.


آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو که هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، با اهمیت ترین اخبار دنیا را روایت می کند، مطلب بالا را عنوان کرده است.
به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا، برخی اخبار امروز (سوم اسفند ماه) روزنامه های جهان به شرح زیر است:
_«فایننشال تایمز» نوشته است: جو بایدن به جهان گفت، آمریکا بازگشته است، اما هشدار داد که دموکراسی، زیر تهاجم است. پیام او آشکارا می اظهار داشت که سیاست ترامپ را به کنار گذاشته است. آمریکا به پیمان تغییرات آب و هوا در پاریس بازگشت.
_ «لوفیگارو» نگاهی به میانمار دارد و نوشته است: پلیس میانمار به معترضان ضد کودتا شلیک کرده، دو تن را کشت و ۳۰ تن را مجروح کرده است. این تیراندازی بعد از مرگ جوان معترض ۲۰ ساله، رخ داد. اینها اولین قربانیان معترض به کودتا در میانمار هستند.
_ «لوموند»، روزنامه فرانسوی نوشته است: بیش از ۲۵ سال پیش، نسل کشی فجیعی در رواندا رخ داد. در این میان بومیان تونسی، قتل عام شدند. نسل کشی بیش از ۸۰۰ هزار تن. تاریخدانان و روزنامه نگاران مستقل می گویند فرانسه دستی در این میان داشته است. این هنوز، نقطه تاریک تاریخ است که فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری پیشین فرانسه وعده آشکار ساختن آنرا داد، اما چنین نکرد.
_ اما عنوان نخست «لوموند» روزنامه فرانسوی می گوید: واکسن برای همه؛ این حاصل نشست گروه هفت، در فضای مجازی است. کشورهای دارا باید به همه کشورها در رساندن واکسن کرونا مدد کنند. این اولین تلاش تازه گروه هفت است.
_ نگاه به تقریب تمامی روزنامه های جهان به مریخ است. پرسه ورنس، کاوشگر استقامت بر سیاره سرخ نشست. کاوشگر برای یافتن نشانه های زندگی در آن گشت. مریخ نورد از کاوشگر جدا شد و به گشت بر دهانه منطقه جزره در مریخ پرداخت.
سفر ۲۰۰ میلیون کیلومتری بعد از درنوردیدن هفت دقیقه وحشت، در گذر از جو مریخ، اولین تصاویر هم آمدند.
و نگاه دیگر روزنامه ها به گروه هفت پرداخته و نوشته اند: رهبران گروه هفت در اولین حضور ماریو دراگی، نخست وزیر تازه ایتالیا به او می گویند: اولین فوریت برای همه، سلامت و تغییرات آب و هوا است.
*از حاشیه خبرها:
نشریه سایتک دیلی نوشته است: یک مکمل دارویی است که قبل از این برای به دست آوردن خواب شیرین به کار می رفت و الان دارویی برای تقویت حافظه شده است. پژوهشگران در دانشگاه طب و دندانپزشکی توکیو دریافته اند که «ملاتونین» که برای به خواب بردن موش ها تجویز می شد، مغز آنها را تقویت کرده و در زنده ساختن یادها و حافظه کمک می نماید. حالا پژوهشگران دانشگاه توکیو بر اثرهای آن بر انسان، کار می کنند. برای تقویت حافظه در انسان تا امروز از مکمل های روغن ماهی و ویتامین، استفاده می شد. اما دانشمندان ژاپنی می گویند، باید بر مکمل مناسب خواب، «ملاتونین» برای حفظ و تقویت حافظه، اندیشه کرد.
منبع:

1399/12/03
23:25:27
0.0 / 5
549
تگهای خبر: سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک