URLپرتاب ماهواره های استارلینك به تعویق افتاد

پرتاب ماهواره های استارلینك به تعویق افتاد

پرتاب جدید ماهواره های استارلینک شرکت اسپیس ایکس(SpaceX) که بعد از چند بار تعویق قرار بود امروز(یکشنبه هفتم فوریه) صورت گیرد، باردیگر به تعویق افتاد.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا، شرکت اسپیس ایکس پرتاب ماهواره های استارلینک خویش را جهت بررسی بیشتر تقویت کننده موشک به تعویق انداخت.
این شرکت با منتشر کردن پیامی در حساب کاربری اسپیس ایکس در توییتر این مورد را اعلام و اظهار کرد، پیش از پرتاب ماهواره ها قصد بررسی بیشتر تقویت کننده ها را دارند. این شرکت آخر هفته آینده را برای پرتاب ماهواره ها در نظر گرفته است باآنکه تاریخ و زمان دقیق آن هنوز مشخص نشده است.
اسپیس ایکس تقویت کننده های موشک خویش را پرتاب کرده و بعد از از فرود آمدن آنها باردیگر آنها را پرتاب می کند. استفاده مجدد از موشک ها از اولویت های اسپیس ایکس و بنیانگذار و مدیرعامل میلیاردر آن ایلان ماسک است.
اسپیس ایکس در ابتدا روز پنج شنبه هفته گذشته را برای پرتاب این گروه از ماهواره ها در نظر گرفته بود که آن پرتاب هم به تعویق افتاد و به روز جمعه موکول شد. دومین تعویق هم روز جمعه اعلام گردید و آنها پرتاب را به امروز موکول کردند که این دفعه هم پرتاب انجام نشد. قرار بود امروز این پرتاب در ساعت ۴: ۳۱ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۳ به وقت ایران) از مرکز فضایی کندی در فلوریدا صورت گیرد.
هنگامی که این عملیات صورت گیرد، یک موشک فالکون ۹ نوزدهمین گروه از ماهواره های استارلینک شامل ۶۰ ماهواره را به مدار زمین پرتاب خواهد نمود.


منبع:

1399/11/19
21:21:55
0.0 / 5
737
تگهای خبر: شركت , لینك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک