URLهلكوپتر مریخ نورد به زودی پرواز می كند

هلكوپتر مریخ نورد به زودی پرواز می كند

کوتاه کننده لینک: هلیکوپتر مریخ پیمای ناسا موسوم به نبوغ که مقرر است از مریخ نورد استقامت برای پرواز استفاده نماید، برای انجام آزمایش های نهایی آماده می شود.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از اسلش گیر، مقرر است این هلیکوپتر پس از فرود مریخ نورد استقامت به پرواز درآید. وظیفه اصلی هلیکوپتر مورد اشاره بررسی وضعیت جغرافیایی و سطح سیاره مریخ است.
پرواز هلیکوپتر بر سطح مریخ برای نخستین بار عملیاتی می شود و به دانشمندان امکان می دهد تا درک و اطلاعات بیشتری از شرایط مریخ به دست آورند.
هلیکوپتر نبوغ به زیر سطح مریخ نورد استقامت بسته می شود و طراحی آن یک چالش مهندسی جدی بوده است. علت آنست که دمای مریخ در مواقعی به منفی ۹۰ درجه سانتیگراد نیز می رسد و در چنین شرایطی هلیکوپتر مورد اشاره باید یک سوم توان خودرا صرف تامین برق مورد نیاز برای پرواز کند. همین طور بخش باقیمانده نیروی هلیکوپتر مذکور باید برای آنلاین ماندن آن اختصاص پیدا کند.
چالش دیگر برای پرواز موفق این هلیکوپتر آنست که جو آن ۹۹ درصد نازک تر از جو زمین است. از همین رو برای این هلیکوپتر بجای یک پره دو پره در نظر گرفته شده است. هر یک از این پره ها ۱۲۰ سانتیمتر طول دارند و جنس آنها از فیبر کربنی است. سرعت حرکت این پره ها ۲۴۰۰ دور در دقیقه است که هشت برابر سریع تر از پره های هلکوپترهای عادی است.
این هلکوپتر تنها ۱.۸ کیلوگرم وزن دارد و برای کنترل و مشاهده آن می توان از دوربین های نصب شده بر روی خود مریخ نورد استقامت هم استفاده نمود.


منبع:

1399/11/13
00:16:18
0.0 / 5
573
تگهای خبر: آزمایش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک