URLنقشه برداری از كف اقیانوس ها با قایق های خودران

نقشه برداری از كف اقیانوس ها با قایق های خودران

یک شرکت سازنده پهپاد در سان فرانسیسکو از تولید قایق های خودران 22 متری برای نقشه برداری از کف دریاها و اقیانوس ها آگاهی داده است.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از نیواطلس، قایق های خودران مذکور توسط شرکت سیل درون تولید شده اند و Surveyor یا نقشه بردار نام دارند.
تجهیزات و ابزار سخت افزاری مورد نیاز برای نقشه برداری از کف دریا بر روی قایق های مورد اشاره نصب شده و انتظار می رود از این طریق برای نخستین بار بتوان از یکی از ناشناخته ترین مناطق جهان نقشه ای مناسب و جامع تهیه کرد.
نمونه اولیه این قایق ها به طول هفت متر در سال ۲۰۱۸ تهیه شد و شرکت سازنده با یک گروه تحقیقاتی در استرالیا جهت استفاده از نمونه های جدید این قایق ها برای نقشه برداری از اقیانوس در حوالی این کشور به توافق رسیده است.
قایق های مورد اشاره انرژی مورد نیاز برای حرکت را بوسیله باد به دست می آورند و البته نور خورشید نیز برق مورد نیاز تجهیزات الکترونیکی این قایق ها مانند سیستم های ناوبری، حسگرها و غیره را تامین می کند.
این قایق ها می توانند تا ۱۲ ماه بدون وقفه در آب باقی بمانند و بطور خودران یا به صورت کنترل ازراه دور فعالیت کنند. همین طور از قایق های مذکور می توان برای تهیه اطلاعات زیست محیطی مانند میزان کربن اقیانوس و نیز بررسی و تحلیل محتویات آب اقیانوس ها استفاده نمود.

1399/11/03
13:38:26
0.0 / 5
642
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک