URLیك محصول دانش بنیان عمر آسفالت ها را بیشتر می كند

یك محصول دانش بنیان عمر آسفالت ها را بیشتر می كند

یک شرکت دانش بنیان با به کارگیری فناوری نانو برای تولید یک محصول موفق به ایجاد تحول در راهسازی شد.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی و فناوری، فرشید مؤمنی مدیرعامل شرکت دانش بنیانی اظهار داشت: این شرکت به صورت کلی در عرصه تولید مواد نانو و مواد شیمیایی مختلف فعالیت دارد. زمینه اصلی کار این شرکت، تولید پلیمرهای مختلف است.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان افزود: یکی از محصولات این شرکت، محصول نانویی است که آسفالت و قیر را به شکل چشم گیری بهبود می بخشد. یکی از اشکالات راهسازی، فرسودگی، ترک خوردگی، تغییر شکل و دیگر مشکلاتی است که برای آسفالت جاده ها و خیابان ها پیش می آید. این مساله سالانه هزینه سنگینی را به بودجه راهسازی کشور، تحمیل می کند.
مؤمنی با اشاره به کارهای دانش بنیان صورت گرفته در این شرکت، اظهار داشت: بر این اساس، یک محصول نانو پایه در شرکت تولید شد که آسفالت را از ترک خوردگی بر اثر سرما یا عوامل دیگر محفوظ می دارد. این محصول همین طور موجب ایجاد خاصیت برگشت پذیری در آسفالت می شود و طول عمر آنرا به شکل بسیار محسوسی می افزاید. استفاده از این محصول موجب صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های نگهداری، توسعه جاده ها و خیابان های کشور می شود.
این فعال دانش بنیان در ادامه اضافه کرد: این شرکت محصولات مختلف دیگری نیز تولید می کند. زئولیت های پلیمری غنی شده با نانو، یکی دیگر از این محصولات است. زئولیت ها یک ماده معدنی هستند که در این مجموعه به شکل گرانول در می آید و سپس پروسه غنی سازی روی آنها شروع می شود. از این محصول می توان در تولید دستگاهها و ژنراتورهای کوچک اکسیژن ساز استفاده نمود.
مؤمنی همین طور بیان کرد: این محصول امکان تولید اکسیژن با فشار پایین را برای کارخانجات فراهم می آورد. هم اکنون موفق شده ایم این محصول را به کشورهای مانند افغانستان، پاکستان و عراق نیز صادر نماییم. قیمت محصول این شرکت، با زئولیت های معمولی برابر است، اما کارایی آن هزار برابر زئولیت معمولی است. امیدوار هستیم در آینده نیز بتوانیم محصولات دانش بنیان بیشتری تولید نماییم.

1399/10/30
11:02:11
0.0 / 5
633
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک