URLویروس جهش یافته كرونا باعث بیماری شدیدتر نمی گردد

ویروس جهش یافته كرونا باعث بیماری شدیدتر نمی گردد

کوتاه کننده لینک: یک مطالعه جدید هیچ تفاوت قابل توجهی در میزان بستری شدن در بیمارستان یا افزایش میزان مرگ و میر را بر اثر مبتلا شدن به نوع جدید ویروس کرونا نشان نداده است.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، در حالیکه محققان در مورد ویروس جهش یافته و جدید کرونا که سرایت پذیری بیشتری دارد و نخستین بار در انگلیس پیدا شد، نگران هستند، یک مطالعه جدید نشان داده است که این نوع جدید، کشنده تر از سایر گونه های این ویروس نیست.
محققان "بهداشت عمومی انگلیس"(Public Health England) که یک آژانس بهداشت عمومی دولتی است، بر روی ۱۷۶۹ نفر که به ویروس جهش یافته و مسری تر کرونا مبتلا شده بودند، مطالعه کردند. همینطور یک گروه ۱۷۶۹ نفره که به ویروس اصلی کرونا مبتلا شده بودند، بعنوان مرجع در نظر گرفته شدند.
این مطالعه به صورت قابل توجهی نشان داد که از نظر آماری تفاوت مفهوم داری در میزان بستری شدن در بیمارستان یا میزان مرگ و میر بین دو گروه وجود ندارد.
سویه جدید کروناویروس مورد مطالعه، همان سویه ای است که طی روزهای اخیر در اروپا و ایالات متحده آمریکا در حال گسترش است. نتایج این مطالعه جدید حامل این خبر خوب است که فعلا ویروس کشنده تری در کمین ما نیست.
نوع جدید عفونی تر کروناویروس برای نخستین بار در انگلیس در ماه سپتامبر پیدا شد و نگرانی های زیادی را برانگیخت.
در حالی که به نظر می آید این ویروس جهش یافته و جدید، کشنده تر نیست، اما باید به خاطر داشت که مسری تر است و قابلیت شیوع و گسترش بیشتری دارد.
تا به امروز، این ویروس جدید در ۱۸ کشور دیگر همچون سراسر اتحادیه اروپا و چند کشور آسیایی یافت شده است. همینطور شیوع این سویه جدید در ایالات متحده تایید شده است.
لازم به ذکر است که مطالعه ای که به این یافته های جدید رسیده است، یک آزمایش تطبیقی و همسان است، به این مفهوم که افراد از هر دو گروه از نظر سن، جنس، مکان و سایر عوامل مهم برای نتیجه گیری مناسب بین دو سویه مختلف با هم مطابقت دارند.
در این مطالعه همینطور احتمال بیشتر برای ابتلای مجدد بر اثر مبتلا شدن به سویه جدید کروناویروس دیده نشد که این هم خبر خوبی است.
منبع:

1399/10/13
23:08:39
5.0 / 5
621
تگهای خبر: آزمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک