URLرئیس اداره بیولوژیك سازمان غذا و دارو:

۱۲ واكسن كرونای ایرانی متقاضی دریافت مجوز از سازمان غذا و دارو

۱۲ واكسن كرونای ایرانی متقاضی دریافت مجوز از سازمان غذا و دارو

به گزارش کوتاه کننده لینک رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو اظهار داشت: ۱۲ تقاضای جدی از جانب محققان کشور به این سازمان آمده که با دریافت مجوز، مبادرت به اجرای فازهای بعدی کنند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از مهر، دکتر سعیده فخرزاده امروز در وبینار «بررسی وضعیت تولید واکسن کرونا در کشورها و عرضه توانمندی کشور ایران در تولید آن» که به صورت آنلاین در فرهنگستان علوم پزشکی برگزار شد، اظهار داشت: پاندمی کرونا فرصتی را به وجود آورده که دستاوردهای محققان کشور در این حوزه مشخص شود.
وی ضمن اشاره به تقاضای محققان برای دریافت تائیدیه تولید واکسن کرونا اظهار داشت: ۱۲ تقاضای جدی برای واکسن کرونا از جنس نوترکیب، DNA، mRNA و In Active به سازمان غذا و دارو آمده است.
رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه از این تعداد، ۸ پرونده فعال می باشند، اضافه کرد: یکی از پرونده ها در سطح بالینی و دو مورد نزدیک به فاز بالینی هستند.
وی تصریح کرد: پنج پرونده دیگر در سازمان غذا و دارو در حال بررسی است.
فخرزاده با تاکید بر اینکه در کشور ما ظرفیت فراوانی برای تولید واکسن وجود دارد، اظهار داشت: ما در صدد هستیم که کارها را بعنوان سیستم نظارتی و تسهیل فرآیندی، رجیستر نماییم.
رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو افزود: در فرایند تسریع و تسهیل سازندگان، نکته ای وجود نداشته و تلاش ما بر این بوده که واکسن های ایرانی از سایر واکسن ها کم نداشته باشند.
وی با تاکید بر اینکه توان تخصصی کشور ما در تولید واکسن موفق بوده است، اظهار داشت: علاوه بر تولید واکسن، الزامات برای واردات هم وجود دارد.
فخرزاده افزود: ما واکسنی را تهیه می نماییم که از کشور مبدأ مجوز مصرف هم گرفته باشد. همینطور برای واردات، از کشورهایی اقدام خواهیم کرد که سیستم نظارتی در این مورد دارند تا بتوانیم واکسن های تائید شده ای را در اختیار هموطنان قرار دهیم.


منبع:

1399/10/11
18:41:11
5.0 / 5
580
تگهای خبر: تولید , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک