URLدرخواست ارتش آمریكا برای توقف در به كارگیری فناوری ۵G

درخواست ارتش آمریكا برای توقف در به كارگیری فناوری ۵G

کوتاه کننده لینک: چندین سازمان حوزه هوانوردی همچون ارتش آمریکا، درخواست خویش را در خصوص توقف استفاده از فناوری ۵G مطرح کرده اند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، چندین مقام حوزه هوانوردی همچون ارتش آمریکا، نگرانی خویش را در مورد نزدیکی پهنای باند ۵G به فرکانس های مورد استفاده در ناوبری هوایی ابراز داشته اند.
ارتش آمریکا به همراه "اداره ی فدرال هوانوردی آمریکا"(FAA) و "وزارت ترابری آمریکا"(USDOT)، از "کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا"(FCC) درخواست کرده اند که تا زمان انجام شدن بررسی های بیشتر، استفاده از پهنای باند ۵G را متوقف نماید.
علاوه بر این، چندین گروه حوزه هوانوردی گفته اند که فروش نواحی پهنای باند ۵G می تواند به شکست های فاجعه بار و مرگ و میر مختلف منجر شود.
ما سال ها انتظار کشیده ایم تا شبکه های سلولی ۵G، به حقیقت تبدیل شوند و در این فرایند، علاوه بر انتخاب گیج کننده کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا در خصوص فروش نواحی پهنای باند به طرفی که بالاترین پیشنهاد مناقصه را دارد، نظریه هایی خارج از تعادل و توطئه آمیز را شنیده ایم.
بعضی از مشکلات احتمالی ۵G طبیعی هستند چونکه ایجاد فضا در حوزه فناوری و در ذهنیت عمومی برای یک زیرساخت دیگر می تواند گیج کننده باشد.
فروش پهنای باند، یک بخش بزرگ از این تغییر به حساب می آید و مهم ترین مشکل تا به امروز، روشی بوده است که پهنای باند به مزایده گذاشته شده را به بخش مهمی از سخت افزار هوانوردی تبدیل می کند.
این مزایده ویژه، طیفی را در فرکانس ۳.۷-۳.۹۸ گیگاهرتز شامل می شود و این امید وجود دارد که بیشتر از ۵۰۰۰ مجوز جدید جهت استفاده از آن به فروش برسد. بخش فرکانس ۳.۷-۳.۹۸ گیگاهرتز از باند C هم اکنون نسبتا آرام است و بیشتر توسط ماهواره های کم قدرت اشغال می شود. این مورد برای دهه ها، فرکانس ۴.۲-۴.۴ گیگاهرتز مجاور را به محل مناسبی برای عملکرد "ارتفاع سنج های راداری" تبدیل نموده بود که با نام "ارتفاع سنج های رادیویی" هم شناخته می شوند.
آلودگی پهنای باند در حقیقت، کمی شبیه به آلودگی نوری عمل می کند. ابزار بررسی که در ۵۰ مایلی یک شهر قرار گرفته اند، هنوز منظره بدی از آسمان شب خواهند داشت. در مورد پهنای باند، ارتفاع سنج ها، فاصله هواپیماها از زمین را اندازه گیری می کنند و ابزار مهمی در ارتفاعات پایین به شمار می روند؛ در حالیکه ابزارهای دیگر برای این کار سودمند نخواهند بود.
بعد از فعال شدن ارتباطات از راه دور ۵G در بخش ۳.۷ تا ۳.۹۸ از پهنای باند، این سیستم ها خطر تداخل مضر را در ارتفاع سنج های راداری ایجاد خواهند کرد.
از طرفی، کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا ادعا می کند که بافر پهنای باند به قدر کافی بزرگ است تا بدون ایجاد تداخل در ارتفاع سنج ها قابل اجرا باشد اما یک گروه مخابراتی در این مورد، نگرانی جدی دارند. نیازی به ذکر نیست که کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا، تحت رهبری "آجیت پای"(Ajit Pai)، وکیل سابق شرکت مخابراتی "ورایزن"(Verizon) قرار دارد که با خنثی بودن شبکه مخالفت می کند.
صنعت هوانوردی هم اکنون، همچون بخش های تجاری، خصوصی و نظامی به حساب می آید که درخواست توقف در عرضه فناوری ۵G را دارد و خطرات احتمالی تداخل در تجهیزات حیاتی را ارزیابی می نماید.1399/10/05
01:00:02
5.0 / 5
712
تگهای خبر: ابزار , سیستم , شبكه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک