URLپرتاب موفق یك ماهواره جاسوسی دیگر توسط اسپیس ایكس

آخرین پرتاب اسپیس ایكس در سال ۲۰۲۰ انجام شد

آخرین پرتاب اسپیس ایكس در سال ۲۰۲۰ انجام شد

کوتاه کننده لینک: شرکت فضایی خصوصی ˮاسپیس ایکسˮ در رویدادی که بگفته ˮایلان ماسکˮ مدیر عامل این شرکت، آخرین پرتاب سال 2020 بود، یک ماهواره جاسوسی را با موفقیت برای ˮدفتر شناسایی ملی آمریکاˮ به مدار برد.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت "اسپیس ایکس" ماموریت "NROL-۱۰۸" را با موفقیت در روز شنبه ۱۹ دسامبر به انتها رساند. این رویداد به صورت مستقیم پخش گردید و شامل یک ماهواره جاسوسی بود که در دومین ماموریت "اسپیس ایکس" برای "دفتر شناسایی ملی ایالات متحده"(NRO) به مدار نزدیک زمین فرستاده شد.
این پرتاب از مجموعه پرتابی ۳۹A در مرکز فضایی کندی واقع در فلوریدا در ساعت ۹: ۰۰ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی و با تقویت کننده مرحله اول موشک "فالکون ۹"(Falcon ۹) انجام شد که برمبنای سایت اسپیس ایکس، قبلاً در پرتاب ماموریت های نوزدهم و بیستم برای تامین تجهیزات ایستگاه فضایی بین المللی، ماموریت "استارلینک" و ماموریت "SAOCOM ۱B" استفاده شده بود.
این شرکت همین طور با موفقیت مرحله اول موشک "فالکون ۹" را در "منطقه فرود ۱"(Landing Zone ۱) در ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا فرود آورد.
با این وجود، این ماموریت در سومین تلاش "اسپیس ایکس" بالاخره پرتاب شد، چونکه در روز پنجشنبه ۱۷ دسامبر کنسل شد و برای پرتاب در روز جمعه ۱۸ دسامبر برنامه ریزی شد. روز جمعه هم به سبب خوانش های نامنظم سنسور در مرحله دوم موشک باردیگر یک روز به تعویق افتاد تا زمان بیشتری برای رفع ایرادات فراهم گردد.
طبق گفته "ایلان ماسک" مدیر عامل اسپیس ایکس، این پرتاب آخرین پرتاب این شرکت در سال ۲۰۲۰ بوده است.
"دفتر ملی شناسایی"(NRO) مسئول مهندسی و عملیات ماهواره های شناسایی دولت فدرال ایالات متحده است. به این ترتیب، اطلاعات ماهواره ای را برای چندین سازمان دولتی همچون آژانس امنیت ملی و آژانس اطلاعات دفاعی فراهم می آورد.
این موسسه یکی از پنج آژانس اطلاعاتی بزرگ ایالات متحده بشمار می رود و طبق گزارشی در سال ۱۹۹۶، بیشترین بودجه را در میان آنها دارد.
"دفتر ملی شناسایی" عضوی از جامعه اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا و یکی از آژانس های زیرمجموعه وزارت دفاع آمریکا است. از دفتر ملی شناسایی، در کنار سیا، آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا، آژانس اطلاعات دفاعی و آژانس ملی اطلاعات مکانی بعنوان یکی از ۵ سازمان اطلاعات بزرگ آمریکا یاد می شود.
دفتر ملی شناسایی، توسعه و مدیریت سیستم های شناسایی فضایی و انجام کارهای اطلاعاتی مربوط به امنیت ملی ایالات متحده آمریکا را بر عهده دارد. این آژانس همکاری نزدیکی با دیگر سازمان های اطلاعاتی و فضایی همچون آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا (NSA)، آژانس ملی اطلاعات مکانی (NGA)، سیا (CIA)، آژانس اطلاعات دفاعی (DIA)، فرماندهی راهبردی ایالات متحده آمریکا و آزمایشگاه تحقیقات دریایی دارد.1399/09/30
13:53:13
5.0 / 5
683
تگهای خبر: آزمایش , سایت , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک