URLكاوشگر چینی ها ماموریت اتصال را هم انجام داد

كاوشگر چینی ها ماموریت اتصال را هم انجام داد

کوتاه کننده لینک: کاوشگر چینی ˮچانگ ای 5ˮ (Chang’e 5) در حالی که در حال آماده شده برای بازگشت به زمین است، ماموریت اتصال را به انتها رساند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از ورج، مأموریت"چانگ ای ۵" چین یک مانور اتصال را روز شنبه به پایان رساند. این کاوشگر در حال آماده شدن برای بازگرداندن نمونه های جمع آوری شده از سطح ماه به زمین است.
چین ۲۳ نوامبر ساعت ۱۵: ۳۵ به وقت منطقه زمانی شرقی(۰۰: ۰۵ بامدادان سه شنبه به وقت تهران) فضاپیمای بدون سرنشین خودرا به سمت کره ماه پرتاب کرد.
این ماموریت در تاریخ ۲۸ نوامبر وارد مدار ماه شد و در صورتیکه ماژول سرویس آن در مدار ماه باقی مانده بودند، سطح نشین و صعودگر آن در اول دسامبر در ماه فرود آمدند. سطح نشین سنگ ها و خاک ماه را جمع کرد و روز شنبه به ماژول سرویس در مدار متصل شد. این نمونه ها در یک کپسول برگشت برای سفر به زمین قرار داده خواهند شد و انتظار می رود اواخر ماه دسامبر این کاوشگر در "مغولستان داخلی" فرود بیاید.
اگر کاوشگر چینی بتواند با موفقیت و همراه با نمونه به زمین بازگردد چین تبدیل به سومین کشوری خواهد شد که نمونه های قمری را چند دهه پس از ایالات متحده و شوروی سابق به زمین می آورد. آخرین ماموریت بازگرداندن نمونه ماه مربوط به مأموریت" لونا۲۴"(Luna ۲۴)اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۷۶ بود.
همین طور قابل ذکر است روز شنبه، ماموریت "هایابوسا-۲"ژاپن بعد از آوردن نمونه های سیارک ریوگو به زمین، در صحرای استرالیا فرود آمد.
منبع:

1399/09/16
13:00:37
5.0 / 5
903
تگهای خبر: سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان كوتاه كننده لینك
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک