URLفایزر آزمایش واكسن كرونای نوجوانان را آغاز می كند

فایزر آزمایش واكسن كرونای نوجوانان را آغاز می كند

به گزارش كوتاه كننده لینك خراسان رضوی آزمایش واكسن كووید-۱۹ فایزر در بزرگسالان ۹۵ درصد موثر اعلام شده و هم اكنون در نوجوانان هم در حال توسعه است.


به گزارش نیوز، دکتر نیکولا کلاین از مرکز مطالعات واکسن کایزر (Kaiser Permanente) ضمن اشاره به نقش واکسن در حفاظت از نوجوانان اظهار نمود: "تصور می شود، نوجوانان و کودکان به شدت به این بیماری مبتلا نشوند، اما مبتلا شدن به این بیماری به همان اندازه بزرگسالان بر زندگی آنان هم تأثیر می گذارد. بسیار مهم می باشد که درنهایت واکسنی تولید نماییم که برای هر فردی تجویز شود. "
محققان کایزر در سانتا کلارا کالیفرنیا و ساکرامنتو امیدوارند که ۲۰۰۰ جوان در این تحقیق ثبت نام کنند. درجایی که دو دوز بافاصله ۲۱ روز تجویز می شود. نیمی از آنان دارونما دریافت می کنند درحالی که نیمی دیگر واکسن دریافت می کنند.
الیسون آیزنمن ۱۷ ساله دانش آموز دبیرستان برنهام در سن خوزه است که در آزمایش جوانان ۱۶ و ۱۷ ساله شرکت کرده است.
وقتی از او سوال شد که چرا می خواهد در این آزمایش شرکت کند، چنین اظهار داشت: دلیل آن چیزی است که در بین جوانان طی همه گیری مشاهده کردم.
آیزنمن اظهار داشت: "در خیلی از مهمانی ها، خیلی از افراد فاصله اجتماعی را رعایت نمی کنند یا ماسک نمی زدند و این بدترین کاری است که می توانید هم اکنون انجام دهید و بسیار خودخواهانه است. من نمی خواستم این موراد را رعایت نکنم و می خواستم آنچه را که در توان دارم انجام دهم تا کمکی کرده باشم. "
واکسن فایزر می تواند یک تغییردهنده در مبارزه با ویروس کرونا باشد، اما ذخیره و توزیع آن چالش های منحصربه فرد خویش را دارد.
هم اکنون فایزر، یکی از نخستین داروسازی هایی است که افراد ۱۸ تا زیر ۱۵ سال را مورد آزمایش قرار داد است و افراد ۱۲ تا ۱۵ ساله هم بزودی در هفته های آینده در این آزمایش شرکت می کنند.
لازم به ذکر است، این مطالعه به مدت دو سال ادامه خواهد داشت.1399/09/01
16:22:12
5.0 / 5
733
تگهای خبر: آزمایش , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک