URLزبان بیومتریك مانند زبان واقعی كار می كند

زبان بیومتریك مانند زبان واقعی كار می كند

كوتاه كننده لینك: كوشش برای تولید دستگاهی كه مانند زبان واقعی كار كند، تا امروز به نتیجه نرسیده ولی اختراع زبان بیومتریك الكترونیك كه با چاپگر سه بعدی كار می كند، امیدواری ها در این حوزه را افزایش داده است.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از نیواطلس، پژوهشگران دانشگاه های لیدز و ادینبورگ با بهره گیری از پوشش های سیلیکونی و با بررسی قابلیت های زبان ۱۵ داوطلب بزرگسال و در نهایت اسکن سه بعدی زبان انسان توانسته اند نقشه سه بعدی ابعاد و تراکم زبان صدها ساختار جوانه مانند بر روی سطح زبان به نام پاپیل را تهیه کنند.
پاپیل ها برآمدگی های کوچکی هستند که بعضی از آنها برای پی بردن به طعم مواد غذایی مختلف و برخی برای تسهیل پراکندگی بزاق مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از این برآمدگی ها هم برای کمک به بلعیدن غذا قابل استفاده هستند.
تولید زبان بیومتریک بر اساس قالبی صورت گرفت که با بررسی خصوصیت های زبان واقعی طراحی شد و نتیجه نهایی نه فقط دارای برآمدگی های پاپیل به شکلی مشابه با زبان واقعی است، بلکه این برآمدگی ها از نظر شکل ظاهری و سفت و شل بودن هم بسیار شبیه به نمونه های اصلی هستند.
استفاده از یک سیلیکون ویژه هم این روند را تسهیل کرده است. این فناوری در آینده درک مزه واقعی غذاها برای ربات ها و دیگر ابزار هوشمند را تسهیل کرده و شناسایی سریع مواد غذایی جعلی و قلابی را هم تسهیل می کند. همین طور این زبان هوشمند مطالعه در مورد برخی بیماری ها و درمان آنها مانند خشکی دهان را تسهیل می کند.


منبع:

1399/08/08
19:47:34
5.0 / 5
849
تگهای خبر: ابزار , تولید , ربات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک