URLسیستم خودران تسلا حروف قرمز را با چراغ قرمز اشتباه گرفت!

سیستم خودران تسلا حروف قرمز را با چراغ قرمز اشتباه گرفت!

سیستم خودران خودرو های برقی و خودران تسلا حروف قرمز تابلوی یك پمپ بنزین را با چراغ راهنمایی اشتباه گرفت و به نظر می آید این سیستم هنوز مسیری طولانی در پیش دارد.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، هفته گذشته در مورد عرضه نسخه بتا و کامل رانندگی خودران تسلا برای چند صاحب خودرو های تسلا گزارش دادیم. باآنکه فناوری خودران یا همان رانندگی خودکار طی چند سال قبل به طرز غیر قابل انکاری مسیر پیشرفت طولانی را طی کرده است، اما هیچگاه نباید از این نکته غافل شد که این فناوری هنوز هم باید راه زیادی را بپیماید.
شاهدی بر این ادعا، موردی است که یکی از صاحبان تسلا اخیرا با آن برخورده است و فیلمی را بارگذاری کرده که نشان داده است خودروی تسلا مدل ۳ وی، تابلوی یک پمپ بنزین را با چراغ راهنمایی اشتباه می گیرد.
این فیلم، نمایی از داخل خودروی تسلا مدل ۳ را نشان داده است که سیستم "اتوپایلت" این خودرو با دیدن یک بنر در پمپ بنزین که با حروف قرمز رنگ روی آن نوشته شده است، آنرا با چراغ راهنمایی اشتباه می گیرد.
شخصی که این فیلم را ضبط می کند، زاویه دوربین را از داخل کابین خودرو تغییر می دهد تا نشان دهد چه چیزی در مقابل ماشین قرار دارد و دو بنر عمودی که کلمه "coop" با حروف قرمز و نارنجی پررنگ روی آن نوشته شده، دیده می شود و متوجه می شویم که "اتوپایلت" آنرا با چراغ راهنمایی اشتباه گرفته است.
هنگامی که باد این بنرها را تکان می دهد، "اتوپایلت" تصور می کند که رنگ های چراغ راهنمایی در حال عوض شدن است، چون که حروف "o" روی بنرها را همان چراغ راهنمایی می بیند.
خوشبختانه وضعیت خطرناکی در این مورد حاکم نیست، اما نقص نشان داده شده در این فیلم بعنوان یک یادآوری مهم می باشد که سیستم "اتوپایلت" تسلا از پیشرفت کافی برخوردار نیست که بتواند به سادگی به رانندگان اجازه دهند تا بیخیال فرمان و رانندگی شوند و به خودروی خود اعتماد کامل داشته باشند.
باآنکه "ایلان ماسک" بنیانگذار و مدیر عامل تسلا اخیراً تصریح کرد که به روزرسانی جدید نسخه بتای کاملاً خودران این شرکت در مقایسه با نسخه قبلی آن گرفتار یک "جهش کوانتومی" شده است، اما در یادداشت های انتشار یافته برای این به روزرسانی تاکید شده است که این سیستم امکان دارد در بدترین زمان ممکن کار اشتباهی انجام دهد، ازاین رو رانندگان باید همیشه دستان خویش را روی فرمان نگه دارند و حواسشان به محیط اطراف باشد.
منبع:

1399/08/06
22:26:02
5.0 / 5
788
تگهای خبر: سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک