URLشكل نادری از مغناطیس می تواند در گرافین بوجود آید

شكل نادری از مغناطیس می تواند در گرافین بوجود آید

به گزارش كوتاه كننده لینك به تازگی دانشمندان ˮدانشگاه كلمبیاˮ و ˮدانشگاه واشنگتنˮ كشف كرده اند كه انباشته كردن و پیچیدن یك ساختار گرافین سه لایه می تواند قفل انواع حالت های الكترونیكی عجیب و غریب همچون شكل نادر مغناطیسی را باز كند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، این کار از مطالعات اخیر در مورد گرافین های تک لایه یا دو لایه پیچ خورده که شامل دو یا چهار ورق است، الهام گرفته شده است. با بررسی محققان مشخص شد که این مواد میزبان مجموعه ای از حالات الکترونیکی غیرمعمول هستند که توسط فعل و انفعالات قوی بین الکترون ها هدایت می شوند.
"کوری دین"(Cory Dean) استاد فیزیک دانشگاه کلمبیا اظهار داشت: ما قصد داشتیم دریابیم اگر گرافین های تک لایه و دو لایه را در یک سیستم گرافین سه لایه پیچ خورده ترکیب نماییم، چه اتفاقی می افتد. ما دریافتیم که تغییر در تعداد لایه های گرافین در این مواد ترکیبی بعضی از خصوصیت های جالب و هیجان انگیز که قبلاً دیده نشده بود، بوجود می آورد.
در این مطالعه، دانشمندان یک ورقه تک لایه گرافین را روی یک ورقه دو لایه قرار دادند و آنها را در دمای چند درجه بیشتر از صفر مطلق حدود یک درجه پیچاندند. علاوه بر این محققان دریافتند که با اعمال میدان الکتریکی بر روی صفحات گرافین می توان این حالات را کنترل کرد. "متیو یانکوویتز "(Matthew Yankowitz) اظهار داشت: ما یاد گرفتیم که جهت یک میدان الکتریکی کاربردی بسیار مهم می باشد. قرار دادن میدان الکتریکی به سمت ورق گرافین تک لایه به ایجاد گرافین دو لایه پیچ خورده منجر می شود.
محققان این مطالعه همینطور حالات مغناطیسی جدیدی را در این سیستم کشف کردند. علاوه بر مغناطیس، در این مطالعه علایم توپولوژی هم در ساختار کشف شد. در اثر گره زدن انواع گره ها در یک طناب، خصوصیت های توپولوژیکی این ماده امکان دارد به ساختار جدیدی از ذخیره اطلاعات منجر شود که امکان دارد بستری برای محاسبه کوانتوم یا انواع جدیدی از برنامه های ذخیره سازی داده با صرفه جویی در انرژی باشد. دانشمندان هم اکنون مشغول درک خصوصیات اساسی حالات جدیدی هستند که کشف کرده اند.
منبع:

1399/07/24
11:16:19
5.0 / 5
897
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک