URLآلمان ترفند جدیدی برای مقابله با ویروس كرونا ارائه كرد

آلمان ترفند جدیدی برای مقابله با ویروس كرونا ارائه كرد

كوتاه كننده لینك: خراسان رضوی هم اكنون، شیوع كروناویروس جدید با كاهش دما شدت گرفته است. ایالات متحده در چند هفته گذشته با افزایش موارد روزانه روبرو شده است و بیشتر كشورهای اروپایی شاهد افزایش تعداد مبتلایان به كووید-19 بودند.


به گزارش نیوز، برخلاف آمریکا که منحنی موج اول را مسطح نکرده است، بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا تابستان آرام تری داشتند. دولت های اروپایی در حال آماده سازی برای مقابله با موج دوم هستند و اقدامات جدیدی را برای کنترل عفونت ارائه می کنند. جمهوری چک دومین خانه نشینی را در نظر دارد، درست همانطور که اسپانیا وضعیت اضطراری در مادرید اعلام نمود. پایتخت فرانسه نیز با خانه نشینی جدیدی مواجه می باشد، برای اینکه شیوع کووید-۱۹در پاریس از کنترل خارج می شود.
آلمان یکی از کشورهای پیشرفته است که موج اول همه گیری را با نتایج مثبت اداره کرده است. این کشور برای یافتن زودهنگام افراد آلوده کمپین آزمایش گسترده انجام داد و درحالی که صدها هزار نفر آزمایش کرونا مثبت داشتند، توانست میزان مرگ ومیر را زیر ۱۰ هزار نفر نگه دارد.
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، چند هفته پیش راهبردهای جدیدی برای جلوگیری از موج دوم اعلام کرد، ازجمله محدودیت های محلی و جریمه هایی که به دولت اجازه می دهد تا با کانون های محلی روبرو شود نه اینکه کل کشور را در محدودیت خانه نشینی قرار دهد.
بنظر می رسد که آلمان پنج اقدام ایمنی برای کاهش انتقال ویروس را ترویج می کند. ممکنست با سه مورد از آنها آشنا باشید و توانایی انجام آنرا داشته باشید اما نمی توانید مورد چهارم را کنترل کنید. اما آلمان یک ترفند کاملا جدید و غیرمنتظره برای مبارزه با کووید-۱۹ دارد که بدون در نظر گرفتن مکان حضور می توانید فورا از آن استفاده کنید.
دولت آلمان سه دستورالعمل ساده برای مقابله با شیوع ویروس بانام اختصاری AHA، مخفف فاصله گذاری اجتماعی، بهداشت و ماسک صورت (به آلمانی) ارائه کرده است. این همان اقدامات بهداشتی است که در هر کشوری اجرا می شود. ویروس بوسیله قطرات و آئروسل توسعه می یابد و این سه اقدام می تواند خطر انتقال را کم کند.


هم اکنون، آلمان این کلمه اختصاری را به AHACL تبدیل نموده است. "C" مخفف برنامه هشداردهنده ویروس کروناست که دولت توسعه داده است. یک برنامه ردیابی مخاطب برای کووید-۱۹ که می تواند روند پیگیری تماسهای احتمالی را تا حدی خودکار کند. ثبت نام در چنین برنامه هایی داوطلبانه است و برنامه هایی که بر روی API مشترک Apple-Google ساخته شده اند در سراسر جهان کار می کنند و دولت ها این برنامه ها را توسعه می دهند و آنها را تبلیغ می کنند اما اگر در نظر داشته باشید از برنامه ردیابی مخاطب استفاده کنید، واقعا نمی توانید به تنهایی این کار را انجام دهید.
حرف "L" بسیار جالب است. مخفف کلمه "Lüften" و به مدلول تهویه اتاق است. به این علت که کروناویروس جدید بوسیله هوا پخش می شود تهویه اتاق مهم می باشد. سازمان بهداشت جهانی (WHO) و مراکز کنترل و پیش گیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) پیش ازاین اذعان کردند که ویروس کرونا بوسیله آئروسل توسعه می یابد. تهویه مناسب همراه با اقدامات "AHA" خطر مبتلاشدن به کووید-۱۹ را در داخل منزل بیشتر می کاهد و بنظر می رسد دولت آلمان به این مورد اندیشیده است.
سفارش های رسمی بر این مورد تاکید نمودند که تهویه منظم در تمام اتاق های خصوصی و عمومی می تواند بطور قابل توجهی خطر عفونت را کم کند.
آلمان قبل از این نیز عملکردی به نام "Stosslüften" داشته است که شامل باز کردن پنجره در بامداد و عصر به مدت حداقل پنج دقیقه برای گردش هوا است. "Querlüften" مفهوم متفاوتی است که به ایجاد یک طرح بوسیله تهویه متقابل اشاره دارد و موجب می شود هوای قدیمی خارج شده و هوای جدیدالورود شود.
دکتر کریستین دروستن نسخه ای از پادکست همه گیر خودرا که به اهمیت تهویه هوا و حرکت اختصاص دارد منتشر نموده که در مورد اهمیت این مورد صحبت شده است. مقاله هفتگی Die Zeit چند هفته پیش ۱۰ صفحه را به خاصیت مربوط به تهویه اختصاص داده و نحوه انجام آن در زمستان را نیز توضیح داده است.
تهویه مکرر منازل، دفاتر، مدارس و فضاهای داخلی عادتی آسان است که می تواند موجب نجات جان افراد طی همه گیری شود. گردش هوا موجب می شود آن دسته از آئروسل های موجود در هوا که ممکنست ذرات فعال ویروس کرونا را حمل کنند، سریع تر از بین بروند. برای تهویه منزل دستورالعملی لازم نیستند چون افراد برنامه ریزی خاص خودرا دارند. اما هرکسی می تواند برنامه تهویه برای خانه خود تهیه نماید و آنرا اغلب هنگام مراجعه به خانه انجام دهد.
منبع:

1399/07/22
13:08:40
5.0 / 5
898
تگهای خبر: آزمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان كوتاه كننده لینك
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک