URLتولید دستگاه كنترل ازراه دور برای كاهش قند خون دیابتی ها

تولید دستگاه كنترل ازراه دور برای كاهش قند خون دیابتی ها

پژوهشگران دانشگاه آیووا از تولید دستگاهی آگاهی داده اند كه در چارچوب یك ابزار كنترل ازراه دور برای مدیریت بیماری دیابت و كنترل سطح قند خون عمل می كند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از نیواطلس، این دستگاه کنترل ازراه دور از میدان الکترومغناطیسی برای کاهش سطح قند خون و ارتقای توان واکنش بدن به انسولین استفاده می نماید.
تلاش برای تولید دستگاه کنترل ازراه دور برای مدیریت بیماری دیابت ایده تازه ای نیست و به سال ۲۰۱۴ باز می گردد. اما تولید یک دستگاه مؤثر بدین منظور تابحال ممکن نشده بود. میدان الکترومغناطیسی دستگاه جدید با عبور از بافت ها و غشای مختلف بدن، ژن هایی را فعال تر می کند که می توانند میزان قند خون را پایین تر بیاورند.
این دستگاه با موفقیت بر روی موش ها آزمایش شده و توانسته میزان قند خون آنها را کم کند. پژوهشگران امیدوارند دستگاه مورد اشاره پس از تکمیل بررسی ها و آزمایش ها در آینده بر روی انسان ها نیز قابل استفاده باشد. آنها می گویند برخی مولکول های درون بدن انسان مانند آنتن های باریک مغناطیسی عمل می کنند و در مقابل میدان های مغناطیسی فعال می شوند. برخی از این مولکول ها اکسیدکننده هایی هستند که بر روی متابولیسم بدن و رفتار الکترون ها تأثیر می گذارند و از آنها می توان برای کاهش قند خون بدن استفاده نمود.
یکی از این مولکول ها که در بدن افراد مبتلا به دیابت تأثیرگذار است، سوپراکسید نام دارد. مولکول مورد اشاره به خوبی تحت تأثیر میدان های مغناطیسی قرار می گیرد و واکنش بدن در مقابل انسولین را بهبود بخشیده و از همین طریق سطح قند خون را پایین می آورد. پژوهشگران امیدوارند این دستگاه در آینده نزدیک بر روی انسان هم قابل استفاده گردد.

1399/07/16
14:08:40
5.0 / 5
874
تگهای خبر: آزمایش , ابزار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک