URLشیشه از چوب تولید شد

شیشه از چوب تولید شد

كوتاه كننده لینك: پژوهشگران از چوب نوعی ماده شفاف و شیشه مانند ساخته اند كه در حفظ گرما 5 بار بهتر از شیشه های عادی عمل می كند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از فیوچریسم، تعدادی از محققان وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا و چند موسسه پژوهشی یک ماده شفاف و شیشه مانند از چوب ابداع نموده اند که البته قدرتمندتر و ایمن تر و کم هزینه تر از شیشه معمول است.
مهم ترین چالش شیشه های معمول آن است که عایق خوبی نیستند و به صرفه جویی انرژی کمک نمی کنند. از طرف دیگر تولید آن همراه انتشار مقدار زیادی گاز دی اکسید کربن است. تولید شیشه سالانه به حدود ۲۵ هزار متریک تن گاز دی اکسید کربن منجر می شود.
در تحقیقی که در نشریهJournal of Advanced Functional Materials پخش شده، پژوهشگران ادعا می کنند استفاده از ماده مذکور یا همان چوب شفاف سبب می شود کارآمدی گرمایشی پنجره خانه ها ۵ بار بیشتر از شیشه عادی شود.
برای تولید این ماده از چوب درخت بالسا استفاده شده که سرعت رشد زیاد و استواری بالایی دارد.
چوب در یک حمام مخصوص سفید کننده، اکسیده می شود و در مرحله بعد یک پلیمر مصنوعی به آن افزوده می شود. ماده حاصل نه فقط شفاف است بلکه مانند پلاستیک عمل می کند. همین طور مقاومت این ماده در مقابل ضربه بهتر از شیشه است و بجای خرد شدن، خم می شود.


منبع:

1399/07/13
21:09:18
5.0 / 5
882
تگهای خبر: تولید , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک