URLگشت زنی سگ رباتیك بوستون دینامیكس در خیابانهای كانادا

گشت زنی سگ رباتیك بوستون دینامیكس در خیابانهای كانادا

كوتاه كننده لینك: تعداد زیادی از مردم كانادا اخیرا نخستین رویارویی مستقیم را با یكی از ربات های مهم شركت ˮبوستون دینامیكسˮ(Boston Dynamics) به نام ˮاسپاتˮ در خیابان های شمال انتاریو تجربه كردند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از انگجت، شرکت "بوستون دینامیکس" اعلام نمود که این ربات با یک فرد کنترل کننده در حال گشت زنی عصرگاهی بود. این فرد کنترل کننده در حین پیاده روی اسپات "تست های روتین تحرک ربات" را انجام می داد و با یک ریموت پشت سر ربات حرکت می کرد.
هنوز زمان زیادی مانده تا کاربردهای دقیق تر ربات های شرکت "بوستون دینامیکس" را در دنیای واقعی ببینیم. حال که این ربات ها برای فروش آماده است، می توان انتظار داشت افراد بیشتری در خیابان ها با این ربات ها راه بروند.
ربات اسپات به پنج دوربین مجهز است که می تواند اسکن ۳۶۰ درجه انجام دهد. همینطور می تواند برای ساعت ها، از پله بالا برود.
ربات های این شرکت در بعضی کارخانه ها هم استفاده می شوند. بعنوان مثال شرکت فورد اعلام نمود که ربات اسپات را در یکی از کارخانه های خود در میشیگان به خدمت گرفته است.
همینطور این ربات ها مورد استفاده پلیس آمریکا هم قرار می گیرد. سخنگوی پلیس گفته که این ربات بعنوان یک دستگاه رصدکننده کنترل از راه دور بکار گرفته شده تا دستگاه های مشکوک و موقعیت های خطرناک را شناسایی و رصد کند.
منبع:

1399/07/08
13:23:05
5.0 / 5
995
تگهای خبر: ربات , رباتیك , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک