URL2 دارو برای درمان كووید-19 در روسیه مجوز گرفتند

2 دارو برای درمان كووید-19 در روسیه مجوز گرفتند

وزارت بهداشت روسیه اعلام كرد، دو داروی درمان كروناویروس ساخت روسیه برای فروش در داروخانه ها تایید شده است كه با آنها امكان درمان بیماری در خانه فراهم خواهد شد.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از مسکوتایمز، هر دو دارو ساخت روسیه انواع متفاوتی از داروی فاویپیراویر(Favipiravir) است که نسخه عمومی داروی ضد آنفلوآنزا است و توسط شرکت ژاپنی "فوجی فیلم"(Fujifilm) تهیه شده است. آزمایشات بالینی داروی مذکور که به صورت قرص است نشان داده قرص مذکور زمان بهبودی را در میان بیماران مبتلا به ویروس کرونا کاهش داده است، باآنکه فقط روسیه، هند و چین رسما آنرا برای درمان ویروس سفارش می کنند.
رئیس شرکت داروسازی "پرومومد"(Promomed) در گفتگو با روزانه کامرسانت اظهار داشت: یکی از داروهای تأیید شده با نام تجاری "آره پلیویر"(Areplivir) در ایام آینده در قفسه های داروخانه های بیشتر مناطق روسیه وجود خواهند داشت. انتظار می رود داروی دیگری به نام "کروناویر"(Koronavir) هم همزمان ارائه شود.
طبق گفته آر فارم(R-Farm) شرکت سازنده کروناویر، این دارو عوارض در رابطه با کووید-۱۹را به حداقل می رساند. شرکت تولید کننده داروی مذکور در گفتگو به وب سایت خبری RBC اظهار داشت: در بیشتر از ۵۰ درصد بیماران مورد آزمایش قرار گرفته ما شاهد بهبودی بعد از هفت روز درمان با این دارو بودیم که این ۱.۵ برابر بهتر از گروه کنترل شده است که دارو مصرف نکرده بودند.
وزارت بهداشت روسیه پیش از این، یک مارک تجاری دیگر از فاویپیراویر به نام آویفاویر(Avifavir) را تأیید کرده بود، باآنکه تولید آن با هدف رسیدن دارو به کشورهای همسایه همانند بلاروس و قزاقستان و صادرات محور بوده است.
این در حالیست که به رغم امیدواری های اولیه ابراز شده توسط "شینزو آبه"(Shinzo Abe) نخست وزیر سابق ژاپن، بعد از اعلام نتایج آزمایشات شرکت فوجی فیلم، "فاویپیراویر" برای درمان کووید-۱۹ در ژاپن تأیید نشده است.
منبع:

1399/06/30
21:56:05
5.0 / 5
963
تگهای خبر: آزمایش , تولید , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک