URLقلمی كه ویروس ها را نابود می كند!

قلمی كه ویروس ها را نابود می كند!

به گزارش كوتاه كننده لینك محققان موفق به ساخت یك خودكار جدید شده اند كه پوشش پلاستیكی خاص آن می تواند ویروس ها را از بین ببرد و دستور العمل پوشش پلاستیكی ویروس كش این قلم یك راز تجاری است.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، به نظر می آید که یک دستگاه مفید که استفاده روزانه دارد و شاید در این روزها همه منتظر آن بودیم، از طریق رسیده است. این قلم در واقع یک خودکار خود تمیز شونده است که توسط شرکت آلمانی "مسمر"(Messmer) ساخته شده است.
پوشش پلاستیکی قلم "مسمر" چیزی است که مسئولیت نابودی ویروس ها را بر عهده دارد. پوشش پلاستیکی این خودکار ویروس ها همچون کروناویروس جدید را که جهان را درگیر کرده است، خنثی می کند.
هم اکنون تقاضای زیادی از جانب کلینیک ها و موسسات پزشکی، شرکت های بیمه و جوامع برای دسترسی به این خودکار وجود دارد.
همزمان با تلاش جوامع برای مبارزه با ویروس کرونا، قوانین و مقررات خاصی در این راستا در سرتاسر جهان تصویب شده است. یکی از این مقررات، افشای اطلاعات ملاقات اشخاص و همینطور زمان و تاریخ بازدید آنها از برخی مغازه ها و رستوران ها است. به صورت معمول از افراد خواسته می شود که با پر کردن یک فرم، این اطلاعات را عرضه کنند و قاعدتا برای انجام این کار به یک خودکار نیاز است و ضد عفونی کردن هر یک از خودکارها ساعت ها زمان می برد و عدم اطلاع از ضد عفونی بودن یا نبودن خودکارهایی که در محل های مختلف قرار دارند، می تواند برای مردم نگران کننده باشد.
ازاین رو شرکت "مسمر" نیت کرد که نخستین خودکار توپی را در جهان تولید نماید که بتواند ویروسهای روی سطح خویش را نابود کند.
راز این خودکار در پوشش پلاستیکی آن نهفته است که البته دستور ساخت آن به شکل یک راز مخفی باقی مانده است، چون که شرکت سازنده آنچه را که این پوشش پلاستیکی از آن ساخته شده است، به اشتراک نگذاشته است. با این وجود، آزمایشگاه های مختلف این خودکار را آزمایش کرده اند و تصدیق کرده اند که واقعاً موثر است.
این خودکار از نظر ظاهری با خودکارهای معمولی یکسان است، اما اطمینان زیادی را به کاربران خود عرضه می دهد.
"مانوئل دیمل" از شرکت "مسمر" توضیح داد: ویروس های خانواده کروناویروس تا پنج روز روی پلاستیک معمولی باقی می مانند. ازاین رو خیلی خوب است که بدانید این خودکار به صورت موثر و سریع ویروس های روی سطح خویش را از بین می برد.1399/06/18
13:36:02
5.0 / 5
899
تگهای خبر: آزمایش , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک