URLبا حمایت از طرح های فناورانه؛

نیازهای كشور در زمینه محصولات با منشا جلبك رفع می شود

نیازهای كشور در زمینه محصولات با منشا جلبك رفع می شود

به گزارش كوتاه كننده لینك فراخوان معاونت علمی برای پشتیبانی از طرح های فناورانه در زمینه محصولات ناشی از جلبك با هدف رفع نیازهای كشور در این حوزه منتشر گردید.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یک همکاری مشترک فناورانه در چارچوب فراخوان برای سرمایه گذاری در حوزه جلبک شکل گرفته است. این کار توسط موسسه دانش بنیان ستاد اجرایی فرمان امام و با همکاری ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام شده و مشارکت در این فراخوان به علت بروز بیماری کرونا و شرایط خاص کشور تا ۱۹ شهریورماه تمدید گردید.
هدف از این فراخوان، شناسایی طرح هایی است که در گام اول نیازهای کشور در حوزه جلبک و محصولات با منشأ جلبک را رفع کنند و در مرحله بعد توانایی رقابت در بازارهای جهانی را داشته باشند. در نهایت طرح های برتر توسط حامیان این فراخوان مورد حمایت های مالی، شتابدهی و سرمایه گذاری قرار می گیرند. این کار با تایکد بر افزایش امنیت غذایی در کشور اجرایی می شود.
در این فراخوان آمده است که دانش بنیان ها طرح های فناورانه خویش را با محورهای «تولید زیست توده ریزجلبک در مقیاس صنعتی و گرید غذایی»، «استخراج مواد موثر از ریزجلبک ها و ماکروجلبک ها در مقیاس صنعتی»، «طراحی و ساخت تجهیزات کشت و فرآوری جلبک»، «تولید و فرآوری مکمل های خوراک دام، طیور و آبزیان از جلبک» و «تولید محصولات آرایشی و بهداشتی از جلبک ها» ارسال نمایند.
همچنین طرح های دانش بنیان ها در حوزه «کشت ماکروجلبک در مقیاس صنعتی»، «استفاده از جلبک ها در حفظ محیط زیست و زیست پالایی»، «فروش و بازاریابی بین الملل» و سایر طرح های نوآورانه و اقتصادی این حوزه هم در این فراخوان پذیرفته می شود.
فناوران و صنعتگران تا ۱۹ شهریورماه سالجاری فرصت دارند تا طرح های نوآورانه خویش را ارسال نمایند. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنی http: //biodc.isti.ir/ مراجعه کنند.

1399/06/16
22:47:42
5.0 / 5
921
تگهای خبر: تولید , صنعت , فناوری , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک