URLویروس موجود در خون می تواند كووید-۱۹ حاد را پیش بینی نماید

ویروس موجود در خون می تواند كووید-۱۹ حاد را پیش بینی نماید

به گزارش كوتاه كننده لینك انجام یك آزمایش خون هنگام پذیرش در بیمارستان به منظور نشان دادن حضور یا عدم حضور كروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ می تواند به پزشكان در شناسایی بیماران در معرض خطر بالای مبتلا شدن به كووید-۱۹ كمك نماید.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا، به قول محققان "موسسه کارولینسکا" بیماران پذیرش شده بدون ویروس در خون شان شانس بهبودی بالایی دارند.
در این مطالعه محققان طی سه روز نمونه های خون بیماران مبتلا به کووید-۱۹ را گرفتند و بررسی کردند. بیمارانی که سطح قابل اندازه گیری ویروس کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ را در خون خود داشتند، هفت برابر بیشتر در معرض علایم بحرانی و هشت برابر بیشتر از دیگر بیماران در معرض مرگ ظرف ۲۸ روز بودند.
"کارل هاگمن"(Karl Hagman) نویسنده ارشد این مطالعه اظهار داشت: این آزمایش در دسترس به ما امکان می دهد بیماران در معرض خطر زیاد یا کم کووید-۱۹ را شناسایی نماییم که این مورد به ما کمک می نماید درمان و نظارت بهتری بر این بیماران داشته باشیم.
طی این مطالعه محققان وجود آر. ان. ای ویروسی در خون را با استفاده از یک روش استاندارد به نام واکنش زنجیره ای پلیمراز در نمونه های گرفته شده از مجموع ۱۶۷ بیمار تجزیه و تحلیل کردند. ۶۱ بیمار دارای سطح قابل توجه ویروس در خون بودند و ۱۵ نفر از این ۶۱ فرد نیز(۲۵ درصد) در ۲۸ روز بعد از نمونه گیری خون فوت کردند. وجود ویروس در خون با افزایش سن افزایش می یابد و در بیماران بالای ۶۰ سال بسیار بیشتر است.
منبع:

1399/06/15
22:49:09
5.0 / 5
970
تگهای خبر: آزمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک