URLدر تحقیق جدید عنوان شد؛

كشف خواص ضدكرونا در اسپری ضدپشه

كشف خواص ضدكرونا در اسپری ضدپشه

كوتاه كننده لینك: پژوهشگران انگلیسی می گویند ماده ای موسوم به سیتریودیول كه 40 درصد از محتوای یك اسپری ضدپشه خاص را تشكیل می دهد می تواند ویروس كرونا را نابود كند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از گاردین، سیتریودیول، یک ماده طبیعی گیاهی است که از روغن درخت اکالیپتوس لیمویی به دست می آید. استفاده از این ماده در حشره کش ها موجب محافظت از پوست بدن در مقابل گزش پشه ها، کنه ها، ساس ها و دیگر حشرات موذی می شود.
این نوع اسپری های ضدپشه از ماه آوریل در اختیار سربازان انگلیسی قرار می گرفت تا آنها از بدن خود در مقابل گزش حشرات و برخی بیماری ها در مناطق شرجی و گرم و مرطوب محافظت کنند و حالا مشخص شده آنها در مقابل ویروس کرونا نیز از بدن محافظت می کنند.
البته هنوز معین نیست تأثیر سیتریودیول برای نابودی ویروس کرونا بیشتر از شستن دست ها با آب و صابون یا استفاده از موادضدعفونی کننده مبتنی بر الکل است و آیا این ماده می تواند جایگزینی برای دو روش مورد اشاره محسوب شود یا خیر.
بر اساس بیانیه وزارت دفاع انگلیس که با همکاری آزمایشگاه تحقیقاتی دی اس تی ال در این کشور تهیه شده، اسپری ضدپشه Mosi-guard توانسته ویروس کرونای موجود بر روی پلاستیک ها و دستکش های پلاستیکی را از بین ببرد.
البته دی اس تی ال در بررسی های مستقل خود اعلام نموده بااینکه سیتریودیول در زمان استفاده بر روی دستکش های لاتکس بخش اعظم ویروس های کرونا را نابود کرده، اما قسمتی از این ویروس ها بر روی دستکش های مذکور باقی ماندند که پس از ۴ ساعت توان بیماری زایی خودرا مجدداً به دست آورده اند. تحقیقات دراین زمینه برای کسب نتایج علمی دقیق تر ادامه دارد.
وزارت دفاع انگلیس در ابتدای شیوع ویروس کرونا اسپری Mosi-guard را در اختیار سربازان خود قرار داد، برای اینکه از قابلیت حفاظتی آن در مقابل بیماری سارس که باکتری آن هم خانواده با کروناست، باخبر بود و امیدوار بود از این طریق به حفظ سلامت نظامیان کمک نماید.


منبع:

1399/06/10
17:32:24
5.0 / 5
951
تگهای خبر: آزمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک