URLدر استرالیا انجام شد؛

جاده سازی با دورریز مصالح ساختمانی و تایر كهنه توسط پژوهشگر ایرانی

جاده سازی با دورریز مصالح ساختمانی و تایر كهنه توسط پژوهشگر ایرانی

كوتاه كننده لینك: یك مهندس ایرانی مقیم استرالیا از مواد تازه ای مانند دورریز مصالح ساختمانی و تایرهای كهنه برای جاده سازی بهره برده كه به حفاظت از محیط زیست كمك می نماید.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از نیواطلس، دکتر محمد صابریان بروجنی و همکارانش با ترکیب مواد مورد اشاره با یکدیگر موفق به راه اندازی مسیرهای جاده ای شده اند که از استواری کافی برای عبور انواع خودرو برخوردارست. مزیت دیگر این نوع جاده ها دوام و عمر مفید طولانی به خصوص در صورت جریان یافتن ترافیک سنگین در آنهاست.
جاده های معمولی در صورت جریان یافتن ترافیک سنگین معمولاً به سبب ترمز گرفتن مکرر رانندگان گرفتار شیارها و پستی و بلندی های فراوان می شوند، اما این جاده بتونی مشکلات مذکور را ندارد.

این نخستین بار است که یک جاده بطور کامل از مواد بازیافتی تولید می شود. با پردازش دورریز مصالح ساختمانی می توان بتون بازیافت شده تولید کرد و ترکیب آن با برخی مصالح دیگر مستعمل انعطاف و استواری این بتون را بیشتر می کند.
بتون مورد اشاره بعنوان زیرلایه اولیه آسفالت جاده ها قابل استفاده می باشد. سپس ۰.۵ درصد تایر مستعمل به ۹۹.۵ درصد مصالح مستعمل اضافه می شود.
صابریان بروجنی که در دانشگاه «آز ام آی تی ملبورن» به تحقیق و تدریس مشغول می باشد، در این مورد گفته است: تاکنون در جاده سازی از مواد طبیعی ولی ناپایدار برای مدت طولانی استفاده می شد که همچون آنها می توانیم به سنگ و شن و ماسه طبیعی اشاره نماییم. ولی مواد ترکیبی دورریز گروه ما ۱۰۰ درصد بازیافتی است و انعطاف، استواری و طول عمر مفید جاده ها را بیشتر می کند. این روش هم به حفظ محیط زیست کمک می نماید و هم هزینه های ساخت جاده را می کاهد.»

1399/05/10
22:55:27
5.0 / 5
1015
تگهای خبر: تولید , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک