URLبزرگ ترین و آخرین مرحله آزمایش واكسن كرونا شروع شد

بزرگ ترین و آخرین مرحله آزمایش واكسن كرونا شروع شد

به گزارش كوتاه كننده لینك شركت های ˮمُدرناˮ و ˮ فایزرˮ سومین و آخرین مرحله از آزمایش بالینی واكسن ˮكووید-19ˮ را شروع كردند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از وال استریت ژورنال، دو شرکت بزرگ داروسازی "مدرنا"(Moderna) و "فایزر"( Pfizer) که در حال توسعه پیشرفته ترین واکسن "کرونا ویروس" هستند، وارد مرحله محوری مطالعه خود شده و روز گذشته سومین مرحله آزمایش فاز بالینی این واکسن را روی ۳۰ هزار نفر آغاز کردند.
ارزیابی پژوهشگران این شرکت ها، آزمایش واکسن روی ۳۰ هزار نفر در آزمایشات جداگانه است که نتیجه این آزمایش مرحله آخر، بطور قطعی تعیین خواهدنمود که این واکسن ها بدن را در مقابل "کووید-۱۹" محافظت می کند یا خیر؟
این به این معناست که هر کدام از شرکت ها به صورت مجزا واکسن را روی ۳۰ هزار نفر آزمایش خواهند کرد.
سن این افراد که واکسن شرکت فایزر را دریافت می کنند، بین ۱۸ تا ۸۵ سال بوده و از ۱۲۰ نقطه جهان همچون ۳۹ ایالت آمریکا انتخاب شده اند. فایزر در نظر دارد تا انتهای سال ۲۰۲۰ میلادی، تا ۱۰۰ میلیون دوز از واکسن را تولید نماید و این میزان را تا اواخر سال ۲۰۲۱ میلادی به ۱.۳ میلیارد دوز برساند.
واکسن ساخت شرکت فایزر که بطور مشترک با همکاری شرکت داروسازی آلمانی "بایو ان تک" ساخته شده، برمبنای ماده ژنتیکی موسوم به "آر ان ای پیام رسان"(mRNA) تولید شده که دستورالعمل های لازم برای ساخت پروتئین ها را در اختیار سلول ها قرار می دهد. با تزریق یک آر ان ای پیام رسان مخصوص طراحی شده به بدن، این واکسن بطور بالقوه می تواند به سلول ها بگوید که چگونه بدون بیمار کردن فرد، پروتئین مخصوص کروناویروس را ایجاد کنند.
شرکت مدرنا واکسن خودرا با همکاری موسسه ملی آلرژی و بیماری های واگیردار آمریکا توسعه داده است.
این شرکت نیز اعلام نمود که می خواهد از سال آتی، هر سال بین ۵۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد دوز از واکسن را تحویل جهانیان دهد.
در راستای نتایج موفقیت آمیز واکسن این شرکت، بتازگی اداره تحقیقات و توسعه زیست پزشکی(BARDA) آمریکا، ۴۷۲ میلیون دلار به مدرنا بودجه اعطا کرد تا تلاش خود برای توسعه واکسن کووید-۱۹ را ادامه دهد.1399/05/07
14:45:43
5.0 / 5
1098
تگهای خبر: آزمایش , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک