URLاستفاده از ربات ها جهت بررسی نحوه واكنش افراد به رفتارهای ساده

استفاده از ربات ها جهت بررسی نحوه واكنش افراد به رفتارهای ساده

كوتاه كننده لینك استفاده از ربات ها جهت بررسی نحوه واكنش افراد به رفتارهای ساده


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از نیچر، ویکوفسکا در مورد مطالعه اخیر خود اظهار داشت: بعنوان یک دانشمند علوم اعصاب شناختی، همیشه مغز انسان و پیچیدگی هایش برایم جذاب است. همانطور که در تصویر مشخص است من برای درک تعامل علوم اعصاب و رباتیک همیشه با ربات ها سر و کار دارم. من به این مساله که چگونه مغز سیگنال های اجتماعی ربات ها و انسان ها را پردازش می کند بسیار علاقمند هستم.
وی اظهار داشت: پژوهشگران رباتیک "موسسه فناوری ایتالیا" در جنوآ، که آزمایشگاه من نیز در آنجا است ربات"آی کاب" (iCub ) که در تصویر مشخص است را برای پشتیبانی از تحقیقات در زمینه هوش مصنوعی تجسم یافته، توسعه دادند. این ربات مجهز به یک سیستم نرم افزاری پیشرفته است و می تواند کارهای بسیاری انجام دهد.
ربات"آی کاب" می تواند چشم، سر، بازوان، دست ها، کمر و پاهایش را حرکت داده و با حسگرهایی که درونش تعبیه شده نیز می تواند صدای اطراف خودرا بشنود.
وی در این زمینه اظهار داشت: ما همین طور می توانیم رفتاری در آن ایجاد نماییم که با شنیدن صدای یک محرک سرش را به سمت آن صدا بچرخاند. در مطالعه اخیر ما یک کلاه سیمی را روی سر شخص قرار دادیم و نحوه واکنش مغز آن فرد به ربات را اندازه گرفتیم. ما از یک ربات بجای یک انسان دیگر استفاده کردیم برای اینکه این امر موجب می شود در خیلی از آزمایشات اندازه گیری میزان بروز عواطف، حرکات ریز چهره و جهت نگاه کردن آسان تر باشد.
طراحی ربات هایی که رفتارهایی را نشان می دهند که انسان به آسانی می تواند آنها را بفهمد و به آنها پاسخ دهد مهم می باشد، برای اینکه ربات های اجتماعی و کمکی می توانند نقش مهمی در مراقبت از سالمندان یا کودکان دارای نیازهای ویژه ایفا کنند.
کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم(ASD) اغلب مشتاق تعامل با ربات ها هستند، احتمالاً به این علت که چهره یک ربات دارای حالات پیچیده کمتری است و بنا بر این چهره آن برای کودکان چندان ترسناک نیست.
وی در آخر اظهار داشت: یک سوال اساسی که در ذهن ما ایجاد می شود این است که ربات ها چه نوع احساسات و افکاری را در افراد ایجاد می کنند. باید بگویم که من بعضی اوقات احساس می کنم بسیار با ربات ها میتوانم بیش از انسان ها ارتباط برقرار کنم. برای من حدودا نا ممکن است که در مقابل رفتار ربات ها بی احساس برخورد کنم برای مثال وقتی که ربات یک شیء را به من می دهد یا چهره ای غمناک به خود می گیرد خیلی اوقات می گویم اوه، ربات من هم اکنون غمگین، اذیت شده یا بی حوصله است.1399/04/31
14:09:09
5.0 / 5
1161
تگهای خبر: آزمایش , ربات , رباتیك , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک