URLموشك خصوصی ژاپنی شكست خورد

موشك خصوصی ژاپنی شكست خورد

كوتاه كننده لینك: شكست روز گذشته موشك ژاپنی در رسیدن به فضا كه توسط یك شركت خصوصی ساخته شده بود، نشان داد صنعت پرواز فضایی خصوصی ژاپن هنوز در ایام آغازین خود است و شركت های فضایی خصوصی ژاپنی با مشكلات ساخت و پرتاب موشك های خود به فضا دست و پنجه نرم می كنند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، صنعت پرواز فضایی خصوصی در ژاپن حتی با برخی از علائم اولیه موفقیت همچنان در کوشش برای پیشرفت است.
روز گذشته موشک "MOMO-۵" محصول شرکت "Interstellar Technologies" بعد از پرتاب از هوکایدو در صبح ۱۴ ژوئن نتوانست به فضا برسد و اندکی بعد از پرتاب سقوط کرد.
شرکت سازنده اظهار داشت: موتور موشک در وضعیت اضطراری به صورت دستی ۷۰ ثانیه بعد از پرتاب متوقف گردید.
این شرکت، مشکلی که امنیت پرتاب را تهدید می کرد، عنوان نمود و اظهار داشت که گمان می کند که یک دهانه سوختی صدمه دیده مقصر این اتفاق بوده است. در تصاویر انتشار یافته از این پرتاب دیده می شود که موشک همان لحظات اولیه پرتاب گرفتار مشکل شده و خیلی زود کنترل خویش را از دست می دهد.
این شرکت یک مرتبه در سال ۲۰۱۹ موفق شده است با موشک "MOMO-۳" به فضا برسد و هدف نهایی آن استفاده عادی و روتین از موشک ها به روشی است که سبب شود بتوان محموله ها را ارزان به مدار زمین فرستاد.


شکست موشک "MOMO-۵" اساسا آخر این پروژه نیست. شرکت ژاپنی در حال ساخت یک موشک دیگر است و قول داده است که از نتایج "MOMO-۵" درس بگیرد.
با این وجود، این مورد نشان داده است که پرواز خصوصی فضایی چقدر چالش برانگیز است و حتی با چند تجربه پرتاب موفق نمی توان اظهار داشت که همه چیز تمام شده است.
منبع:

1399/03/27
14:24:55
5.0 / 5
997
تگهای خبر: شركت , صنعت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان كوتاه كننده لینك
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک