URLرئیس جهاد دانشگاهی خبر داد:

جهاد دانشگاهی نیاز صنعت خودروسازی به كاتالیست را رفع می كند

جهاد دانشگاهی نیاز صنعت خودروسازی به كاتالیست را رفع می كند

به گزارش كوتاه كننده لینك رئیس جهاددانشگاهی با اعلان اینكه پژوهشگران جهاددانشگاهی در امتداد تامین نیاز صنعت خودروسازی به كاتالیست گام برداشته اند، اظهار داشت: تا اختتام امسال این پروژه به نتیجه می رسد.دکتر حمیدرضا طیبی در گفتگو با خبرنگار مهر درباب تولیدات پژوهشگران جهاددانشگاهی در زمینه صنعت خودروسازی با تاکید بر اینکه صنعت خودرو یک صنعت مهم و دارای فناوری پیشرفته در دنیاست و گردنگیر می کند که رقابت، افزایش کیفیت و روزآمدی در آن جریان داشته باشد، اظهار داشت: پژوهشگران جهاددانشگاهی اخیراً در صدد هستند که فناوری های در رابطه با خودروسازی را بومی سازی کنند.
وی با تاکید بر اهمیت ورود پژوهشگران به صنعت خودروسازی اظهار داشت: جهاددانشگاهی باتوجه به سیاست های خودروسازی در ایران، کارهای خودرا در حوزه کاتالیست، فلزات گران بها و بحث کنترل موتور آغاز نموده است.
رئیس جهاددانشگاهی با اشاره به توافقاتی که با یک شرکت خودروسازی شده اظهار داشت: دراین زمینه مذاکرات خوبی با یک شرکت خودروسازی منعقد کردیم؛ هم اکنون پروژه هایی توسط پژوهشگران جهاد برای خودروسازی با جدیت شروع شده است که در نهایت در بعضی زمینه ها به تولید داخل برسیم.
وی با اعلان اینکه با بودجه هایی که از طرف صندوق توسعه و بیت رهبری به جهاددانشگاهی اختصاص یافته اقدامات خودرا آغاز می نماییم، افزود: تولید «آی سیو» و «کاتالیست» در دستور کار است که نیاز این خودرو سازی را مرتفع نماییم.
طیبی با تاکید براینکه ما قرارداد را با یک خودروسازی منعقد کردیم اما شرکتهای خودروسازی دیگر نیز از این اقدام استقبال کرده اند، اشاره کرد: ما در صدد هستیم که دانش فنی این دو محصول را بدست آوریم؛ البته که در کنار اینها، در حال دستیابی به دانش فنی «مونولیست» ها و… هستیم.
به گفته رئیس جهاددانشگاهی، این پروژه تحقیقاتی است که تا آخر سال به نتیجه می رسد تا در ساخت خودرو در کشور مورد استفاده قرار بگیرد.
وی افزود: در زمینه برق، الکترونیک، الکتروموتورها، ارتباطات هوشمند خودرویی و آلیاژهای خاص در رابطه با صنعت خودرو نیز زمینه تحقیقاتی داشته ایم و توان رقابتی داریم.


منبع:

1399/03/05
20:44:50
5.0 / 5
1078
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک