URLاتاقی كه در ۴۰ ثانیه كرونا را از بین می برد

اتاقی كه در ۴۰ ثانیه كرونا را از بین می برد

كوتاه كننده لینك: در فرودگاه بین المللی هنگ كنگ اتاقكی مخصوص ضدعفونی كردن افراد بطور آزمایشی نصب شده كه ویروس ها و باكتری های مختلف همچون كووید19 را در 40 ثانیه از بین می برد.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از دیلی میل، یک اتاقک ضدعفونی در فرودگاه بین المللی هنگ کنگ آزمایش می شود که میکروب ها همچون ویروس کرونا را در ۴۰ ثانیه از بین می برد. فرودگاه هنگ کنگ اولین مکان در دنیا است که از اتاقک های پاکسازیCLean Tech استفاده می نماید. هم اکنون کارمندان بخش های کلیدی مانند کادر درمان از این اتاقک ها استفاده می نمایند. شرکت تولید کننده ادعا می کند، سطح داخلی این اتاقک مملو از مواد آنتی میکروبی است که هر گونه ویروس و باکتری را روی انسان از بین می برد. فرودگاه بین المللی هنگ کنگ این اتاقک را یک واحد ضدعفونی سازی کل بدن توصیف کرده است. پیش از ورود افراد به اتاقک، دمای بدن آنها برای مبتلاشدن به تب کنترل می شود. تب یکی از نشانه های مبتلاشدن به عفونت کووید۱۹ است. بعد از ورود فرد به اتاقک فرایندهای ضدعفونی و پاکسازی شروع می شود و بعد از ۴۰ ثانیه اختتام می یابد.
بگفته سخنگوی فرودگاه فضای داخلی کانال مجهز به پوشش ضدمیکروبی است که ازراه دور ویروس و باکتری روی بدن انسان و لباس های وی را با فناوری های فتوکاتالیستی و نانوسوزن از بین می برد. اسپری پاکسازی کننده نیز برای ضدعفونی کردن لحظه ای به کار می رود. این اتاقک فقط یکی از ابزارهایی است که برای پاکسازی و ضدعفونی در فرودگاه بین المللی هنگ کنگ استفاده می شود. ربات های سیلندری مجهز به لامپ اشعه مافوق بنفش نیز برای پاکسازی محیط به کار می روند.


منبع:

1399/02/13
14:33:57
5.0 / 5
1389
تگهای خبر: آزمایش , ابزار , تولید , ربات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک