URLیو پی وی سی چیست؟

یو پی وی سی چیست؟

كوتاه كننده لینك: این ماده كه نخستین بار در سال ۱۹۱۲ تولید آزمایشگاهی شد بر پایه سنگ نمك و نفت تشكیل شده كه طی فرآیندی شیمیایی و پس ازگذار از چندین مرحله به پودری سفید رنگ بدل می شود كه پی وی سی نام دارد.


سعی داریم در این محتوا در مورد ” یو پی وی سی چیست ؟ ” توضیح دهیم . از گروه مواد مصنوعي Unplasticised poly vinyl chloride (u.p.v.c) است. اين ماده كه نخستين بار در سال ۱۹۱۲ توليد آزمايشگاهي شد بر پايه سنگ نمك و نفت تشكيل شده كه طي فرآيندي شيميايي و پس ازگذار از چندين مرحله به پودري سفيد رنگ بدل مي شود كه پي وي سي نام دارد. پي وي سي در درآمدزايي ، يكي از ارزشمند ترين فرآورده هاي شيمي به شمار مي رود. در دنيا بيش از ۵۰% پي وي سي توليد شده در ساختمان به كار مي رود.

علاوه براين از پي وي سي به عنوان پلاستيك  سخت براي كارت هاي نوار مغناطيسي ، صفحات گرامافون ، سيستم لوله كشي و كانال نيز استفاده مي شود . همچنين با اضافه كردن افزودني هايي كه اصلي ترين آنها فتاليت است مي توان پي وي سي را نرمتر و قابل انعطاف تر كرد، آنگونه كه امروزه در صنايع پوشاك و لوازم خانگي مانند پرده ، روكش مبل، ساخت شلنگ، لوله نرم و تاشو در كف سازي ساختمان ها و رويه بام ها و عايق سازي كابل هاي برق استفاده مي شود. در آتش سوزي ها ،سيم هاي روكش شده با پي وي سي، گاز هيدروژن كلرايد توليد مي كنند كه كلر به عنوان از بين برنده ي راديكال هاي آزاد، منشا موادي كه احتراق را به تعويق مي اندازد. امروزه اين ماده يكي ازمهم ترين مواد ترموپلاستيك است كه در بسياري از رشته هاي ساختماني، صنعت، كشاورزي و بسياري ازطرح هاي زيربنايي از آبرساني و شهرسازي گرفته تا هواپيماسازي كاربردهاي گسترده دارد. افزودن مواد پايدار كننده مانند كلسيم موجب افزايش عمر و مقاومت  پي وي سي در برابر عوامل فيزيكي محيطي و آب و هوايي در اقليم هاي متفاوت جوي و ثابت بودن رنگ در اثر گذشت زمان تابش نور خورشيد مي شود.

تاریخچه پیدایش یو پی وی سی

حدودآ درسال ۱۹۶۰ ميلادي در اروپا آغاز گرديد. با پيشرفت تكنولوژي و افزايش هزينه توليد درب و پنجره چوبي، آهني و آلمينيومي استفاده از درب و پنجره هاي یو پی وی سی رونق روز افزون يافته است. سهولت ايجاد تنوع در طرح و رنگ و استقامت فيزيكي و پايداري در برابر شرايط جوي متفاوت و همچنين قابل بازيافت بودن یو پی وی سی به كار رفته ساخت اين نوع درب و پنجره موجب تحولات عمده اي در اين صنعت گرديده است.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت پنجره دوجداره هافمن کرج، نمایندگی پنجره کرج، نمایندگی ویستابست در کرج و همچنین به منظور تعویض پنجره کرج و خرید پنجره دوجداره در کرج به سایت karajupvc مراجعه نمایید.

1399/01/26
20:50:39
5.0 / 5
1454
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک