URLدر گزارش كوتاه كننده لینك اعلام شد؛

برنامه های حمایتی صندوق نوآوری برای جهش تولید

برنامه های حمایتی صندوق نوآوری برای جهش تولید

كوتاه كننده لینك: معاون صندوق نوآوری و شكوفایی برنامه های حمایتی این صندوق را برای تحقق جهش تولید اعلام نمود و اظهار داشت: هدف ما در سال پیش رو اعطای۴۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به شركت های دانش بنیان است.روح الله ذوالفقاری در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد برنامه های صندوق نوآوری در جهت تحقق شعار سال «جهش تولید» با اشاره به اینكه شعار سال تبلوری از جهت گیری اقتصادی كشور است، عنوان كرد: جهش جزء مشخصات ذاتی كسب و كارهای نوآورانه و فناورانه است و صندوق نوآوری و شكوفایی در اجرای این شعار پیشگام بوده است چونكه در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷، رشد بیشتر از ۱۰ برابری عرضه خدمات به شركت های دانش بنیان را در این صندوق شاهد بودیم.
وی با اشاره به عملكرد صندوق نوآوری و شكوفایی در سال ۹۸ اظهار داشت: توانستیم ظرف یك سال ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات به شركت های دانش بنیان پرداخت نماییم كه این، جهش قابل ملاحظه و قابل ملاحظه ای بوده كه در اكوسیستم دانش بنیان به وجود آمده است. علاوه بر این ۱، ۳۰۰ میلیارد تومان ضمانت نامه برای تضمین و تسهیل معاملات شركت های دانش بنیان صادر گردیده است كه این شركت ها به واسطه آن قراردادهای مختلفی را با صنایع بزرگ و دستگاه های اجرایی منعقد و بخش زیادی از نیازمندی های كشور را تأمین كرده اند.
ذوالفقاری با اشاره به دیگر اقدامات صندوق نوآوری و شكوفایی در زمینه سرمایه گذاری و كمك های بلاعوض تصریح كرد: در سال ۹۸ بیشتر از ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه های خطرپذیر دانش بنیان انجام داده ایم و كمك های بلاعوض متنوعی را به منظور تقویت توان مدیریت كسب و كار، در چارچوب برنامه های مختلف همچون شركت در نمایشگاه ها، مشاوره، آموزش، عارضه یابی و… به شركت های دانش بنیان عرضه كرده ایم.
وی اضافه كرد: به منظور نزدیك كردن طرفین عرضه و تقاضا، ایجاد رونق در بازار محصولات دانش بنیان و تجاری سازی آنها، مجموعه رویدادهایی با حضور بیشتر از ۹۹ سازمان و صنعت بزرگ خریدار این محصولات و ۹۳۶ شركت دانش بنیان برگزار كه منجر به عقد حدود ۵ هزار میلیارد تومان تفاهم نامه و قرارداد شده است.
ذوالفقاری اظهار داشت: پارسال موفق شدیم حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان به فروش شركت های دانش بنیان كمك نماییم و از آن جایی كه محصولات دانش بنیان عموماً دارای مشابه وارداتی هستند، این اقدام سبب شد، شركت ها ضمن فروش كالاهای خود مانع از خروج ارز از كشور شوند.
كمك به اشتغال فارغ التحصیلان در شركت های دانش بنیان
ذوالفقاری اضافه كرد: اقدامات مؤثر و چشم گیر صندوق ضمن ایجاد ۳ هزار اشتغال جدید، سبب تثبیت اشتغال ۳۰ هزار نفر در شركت های دانش بنیان شد و برنامه داریم با گسترش فعالیتهای صندوق در سال جدید اتفاقات مؤثرتر و بزرگ تری در این حوزه انجام دهیم و امیدواریم ثمرات اقدامات سال ۹۸ را هم در سال ۹۹ شاهد باشیم.
برنامه ریزی های «جهش تولیدی» در صندوق نوآوری و شكوفایی
به گفته معاون برنامه ریزی صندوق نوآوری و شكوفایی، در این صندوق به جهش انجام شده در سال ۹۸ قناعت نخواهد شد ازاین رو بنا داریم در سال ۹۹ هم جهش قابل توجهی در عرضه خدمات داشته باشیم و بر این اساس برنامه ریزی منسجمی انجام داده ایم.
اعطای تسهیلات بیشتر از ۴ هزار میلیارد تومانی
ذوالفقاری بیان نمود: هدف ما در سال پیش رو اعطای ۴، ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به شركت های دانش بنیان است، كه این می تواند جهشی در جهت تولید در شركت های دانش بنیان باشد.
وی با تاكید بر اینكه این میزان تسهیلات مستقیماً در رشد تولید شركت ها تأثیرگذار است، اظهار نمود: تسهیلات صندوق نوآوری و شكوفایی از آغاز چرخه عمر یك محصول تا نمونه اولیه، راه اندازی خط تولید، ورود به بازار، سرمایه در گردش برای تولید و تأمین مالی طرف خریدار را شامل می شود.
سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد تومانی در حوزه های پر ریسك
ذوالفقاری با اشاره دیگر به برنامه های پیشرو در صندوق نوآوری و شكوفایی در جهت تحقق شعار سال ۹۹ اظهار داشت: برنامه ریزی ما اختصاص بیشتر از ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه های خطرپذیر و پر ریسك است و سرویسهای متنوعی برای جذب صاحبان سرمایه پیشبینی كرده ایم تا تضمینی برای سرمایه گذاری در بخش دانش بنیان باشند؛ در واقع خدمات بگونه ای طراحی شده اند كه در صورت سود آور بودن كسب و كار، سود حاصله نصیب سرمایه گذاران خواهد شد و اگر زیان به وجود آمد صندوق نوآوری و شكوفایی آنرا پوشش داده و ریسك سرمایه گذاری را می كاهد.
حمایت از تحقیق و پژوهش در زمینه فناوری های نوظهور
معاون برنامه ریزی صندوق نوآوری و شكوفایی تصریح كرد: یكی از برنامه های صندوق نوآوری و شكوفایی در سال ۹۹ پشتیبانی از انجام فعالیتهای پژوهشی و تحقیقاتی توسط شركت های دانش بنیان است.
وی در این خصوص توضیح داد: این حمایت در چارچوب كمك بلاعوض و به منظور تقویت همكاری شركت های دانش بنیان و مراكز دانشگاهی و پژوهشی تحت عنوان كمك هزینه تحقیق و توسعه صورت خواهد گرفت و در این برنامه تحقیق و پژوهش در زمینه فناوری های نوظهوری همچون اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، فناوری های همگرا، كلان داده، بلاك چین، حمل و نقل الكتریكی، بیولوژی تركیبی، واقعیت گسترش یافته و كشت بافت در اولویت قرار دارد.

1399/01/23
20:27:27
5.0 / 5
1560
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک