URLسه نوع جوهر زیستی به تجاری سازی می رسد

سه نوع جوهر زیستی به تجاری سازی می رسد

به گزارش كوتاه كننده لینك با توسعه و گسترش این حوزه می توان اندام های بدن مانند كلیه، چشم، گوش را با چاپگرهای زیستی ساخت و به داخل بدن منتقل كرد كه البته این حوزه حالا در مراحل آزمایشگاهی قرار دارد.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا، علی محمد سلطانی رئیس مركز فناوری های همگرا معاونت علمی درباره اقدامات انجام شده برای رونق حوزه چاپگرهای زیستی در كشور می گوید: این مركز از دو دانشگاه فعال برای خرید چاپگرهای زیستی حمایت كرد تا پژوهش و تحقیقات در این عرصه رونق داشته باشد. همینطور برگزاری رویداد چاپ زیستی و چالش جوهرهای زیستی هم با هدف توسعه پنج نوع جوهر زیستی تجاری همچون اقدامات انجام شده در این حوزه می باشد.
او ادامه می دهد: سه نوع جوهر زیستی دارای مجوز از اداره كل تجهیزات پزشكی سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت امسال با حمایت مركز تجاری سازی می شود. همینطور توسعه تجاری دو بافت غضروف و رگ قابل عرضه به سرمایه گذار با نتایج آزمون های برون تنی و درون تنی و كمك به طراحی، توسعه و تولید چاپگر تخصصی تولید انبوه بافت های استخوان و پوست از اولویت های دیگرمان در این حوزه می باشد.
به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برای تولید بافت با استفاده از چاپگرهای زیستی دو خروجی وجود دارد. نخست قالب یا همان داربست است كه شكل آن بر مبنای اندام مورد نظر است و بعد از آن سلول است كه در این داربست قرار می گیرد.
توسعه این حوزه در كشور احتیاج به حمایت دارد. در همین زمینه مركز فناوری های همگرا معاونت علمی وارد عمل شده است. از سه سال پیش 4 شركت فناور نسبت به تجاریسازی چاپگرهای زیستی در كشور اقدام نمودند.
البته برخی گروه های دانشگاهی هم نمونه هایی برای تحقیقات خود ساخته اند. با عنایت به این موارد و همینطور آمار فروش شرك های فناور داخلی نزدیك به 15 دستگاه در سطوح كیفیتی متفاوت در كشور وجود دارد.
نكته دیگری كه باید در این عرصه مورد توجه قرار داد، زنجیره ارزش چاپ زیستی است كه خود شامل سه بخش چاپگرهای زیستی، مواد و جوهر زیستی مصرفی و توسعه و چاپ بافت زیستی انسانی است.1399/01/22
13:16:40
5.0 / 5
1478
تگهای خبر: آزمایش , تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک