URLتوسط محققان انگلیسی انجام شد

ساخت یكی از دستگاه های مهم پزشكی برای بیماران كرونایی

ساخت یكی از دستگاه های مهم پزشكی برای بیماران كرونایی

كوتاه كننده لینك: پژوهشگران دانشگاه ˮآكسفوردˮ و كالج ˮكیگنزˮ لندن در یك پروژه با یكدیگر همكاری كرده و الان در حال آزمایش یك دستگاه تنفس مصنوعی اورژانسی هستند.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از مدگجت، در شرایط فعلی و شیوع "كرونا ویروس" در اغلب كشورهای جهان، دستگاه های تنفس مصنوعی یا "ونتیلاتورها" اهمیت ویژه ای پیدا كرده اند.
ونتیلاتور دستگاهی است كه كار تنفس را برای بیمارانی كه بطور موقت یا دائم گرفتار مشكلات تنفسی هستند، انجام می دهد. به عبارت دیگر در ریه می دمد و درنگ می كند و بازدم خودبخود انجام می شود.
هم اكنون خیلی از كشورهای جهان همچون آمریكا و انگلیس با كمبود دستگاه های تنفس مصنوعی مواجه گشته اند.
در این راستا پژوهشگران دانشگاه "آكسفورد" و كالج "كیگنز" لندن با یكدیگر همكاری كردند و یك دستگاه تنفس مصنوعی اورژانسی ساختند.
این ونتیلاتور الان در حال آزمایش است و از دستگاه هایی تشكیل شده كه بطور معمول در محیط های بیمارستانی و آزمایشگاه های علمی وجود دارند.
قسمتی از قسمت های ساده این دستگاه هم با استفاده از فناوری "چاپ سه بعدی" به راحتی ایجاد می شود.
گردآوری این دستگاه ها به تیم تحقیقاتی پروژه این امكان را داد كه یك ونتیلاتور تحت عنوان " OxVent" تولید كنند كه می تواند به بیماران مبتلا به "كووید-۱۹" در شرایط اورژانسی كمك نماید.
دولت انگلیس به این تیم تحقیقاتی اجازه داد كه سریعا تست ایمنی دستگاه ساخت خودرا آغاز كنند تا هر چه سریع تر این دستگاه به سرویس ملی سلامت انگلیس ارائه شود.1399/01/17
23:39:51
5.0 / 5
1768
تگهای خبر: آزمایش , تولید , سرویس , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک