URLماسك مناسب ناشنوایان هم ساخته شد

ماسك مناسب ناشنوایان هم ساخته شد

كوتاه كننده لینك: یك دانشجوی ˮدانشگاه كنتاكی شرقیˮ آمریكا بتازگی موفق به توسعه ماسكی برای افراد ناشنوا و كم شنوا شده است.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از مدگجت، صدها شركت در سراسر جهان در حال تولید ماسك هستند تا آنرا هرچه سریع تر وارد بازار كنند تا افراد بتوانند از آن برای محافظت از خود در مقابل مبتلاشدن به بیماری كووید-۱۹ استفاده كنند. در صورتیكه ماسك می تواند به جلوگیری از ورود ذرات معلق در هوا به بینی و دهان كمك نماید، اما یك نكته ای كه در این میان وجود دارد این است كه افراد هنگام صحبت كردن با یكدیگر اگر كلمه ای را متوجه نشوند نمی توانند به دهان فرد مقابل نگاه كنند و می بایست فرد مقابل بلندتر صحبت كند اما این مساله برای افراد ناشنوا كه باید به حركت دهان دیگر افراد نیز توجه نمایند در چنین روزهایی كه همه به سبب شیوع ویروس كرونا از ماسك استفاده می نمایند، چگونه امكانپذیر است؟
افراد ناشنوا یا كم شنوا از نشانه های بصری برای درك و فهم سخن افراد استفاده می نمایند برای همین موضوع "اشلی لارنس"(Ashley Lawrence) دانشجوی آمریكایی كه به بررسی و مطالعه آموزش به افراد ناشنوا و كم شنوا می پردازد یك ماسك ساخته كه قسمت دهان آن همانند دیگر ماسك های موجود در بازار نیست و افراد می توانند دهان طرف مقابل را به راحتی مشاهده كنند. این ماسك به پزشكان اجازه می دهد تا با بیمارانی كه از آنها مراقبت می كنند، ارتباط مستقیمی برقرار كنند و دیگر زمان حرف زدن نیازی به بلند گفتن جملات نیست و افراد نیز هنگام شنیدن گرفتار خطا نمی شوند و با دیدن لبخند پزشكان نیز اضطراب آنها كمی كاهش پیدا می كند.
بااینكه این ماسك برای كمك به افراد مبتلا به مشكلات شنوایی طراحی شده است، اما می تواند به حفظ ارتباط نزدیك تر بین بیماران و پزشكان در این زمان دشوار نیز كمك نماید.
اشلی لارنس كه این ماسك را ساخته اظهار كرد، طی روزهای آینده ویدیویی در یوتیوب منتشر خواهدنمود و در آن نحوه ساخت این ماسك را توضیح خواهد داد.

منبع:

1399/01/16
17:04:57
5.0 / 5
1515
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک