URLتوسط پروژه تیله سیاه ناسا محقق شد

تاثیر كرونا بر مشاغل از فضا

تاثیر كرونا بر مشاغل از فضا

كوتاه كننده لینك: تصاویر ماهواره های ناسا از مركز كشور چین، تاثیر اعجاب انگیز كروناویروس جدید بر تعطیلی كسب و كارها را در این كشور نشان میدهد.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از ناسا، معمولا چراغ های روشن در شباهنگام در شهرها و زیرساخت های آنها ردپای تمدن را نشان میدهد. در صورتیكه حالا دانشمندان با استفاده از داده های ماهواره ای ناسا ثبت شده در اواخر ژانویه سال جاری میلادی، علایم تعطیلی تجارت و حمل و نقل در مركز چین را به دنبال شیوع بیماری كووید-19 مشاهده نمودند. ⁣ ⁣
تصاویر ماهواره ای در شب مانند این تصاویر، نورهای مصنوعی به وجود آمده توسط انسان را ثبت می كنند كه حاكی از تمدن بشری و جریان زندگی در سیاره زمین است. سنجش ازراه دور این نورها منبع اطلاعات جدیدی را برای بهبود درك ما از تعامل بین سیستم های انسانی و محیط زیست فراهم می آورد. ⁣ ⁣


این تصاویر قسمتی از پروژه بزرگتر در ناسا به نام "تیله سیاه"(Black Marble) است كه نقش مهمی در تحقیقات در مورد آلودگی سبك، ماهیگیری غیرقانونی، آتش سوزی ها، تأثیرات ناشی از بحران و بازیابی آنها و سكونتگاه های انسانی و زیرساخت های انرژی در رابطه با آن دارد.
این تصاویر، كاهش چشم گیر نورهای مصنوعی را به دنبال شیوع كروناویروس جدید در چین نشان میدهد كه بخش زیادی از كسب و كارها و حمل و نقل عمومی را به تعطیلی كشانده است.
منبع:

1399/01/09
18:40:03
5.0 / 5
1595
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک