URLتمهیدات دانشگاه های جهان زیر سایه كرونا ویروس

تمهیدات دانشگاه های جهان زیر سایه كرونا ویروس

به گزارش كوتاه كننده لینك دانشگاه های مختلف در جهان به جنگ كرونا ویروس رفته اند و سیاست های مختلفی را برای مقابله با این ویروس اعمال كرده اند.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا، نگرانی های ادامه شیوع كرونا در دنیا به اندازه ای جدی است كه دانشگاه های مختلف در سراسر دنیا تدابیر گوناگونی برای مقابله با این ویروس اندیشیده اند و در برگزاری كلاس های درس گرفتار مشكل شده اند.
بیش از ۲۰۰ هزار دانشجوی چینی در استرالیا تحصیل می كنند. درآمد حاصل از حضور این دانشجویان سبب شده قدرت بین المللی نظام آموزشی استرالیا به یك ابرقدرت تبدیل گردد. برخی از این دانشجویان در بحران كرونا ویروس قادر به ادامه تحصیل در سال تحصیلی جدید نیستند.
استرالیا، آمریكا و نیوزلند همچون كشورهایی هستند كه طی ۱۴ روز اخیر، بیشترین ممنوعیت را برای ورود دانشجویان چینی و یا دانشجویانی كه به چین سفر كرده اند، اعمال كرده اند.
این اقدامات برای مواجهه با شیوع كرونا ویروس می باشد. از طرفی دیگر، اتخاذ این محدودیت ها سبب شده دانشگاه های غربی چندین میلیارد دلار خسارت مالی ببینند؛ چونكه این دانشگاه ها به درآمد حاصل از تحصیل دانشجویان چینی متكی شده اند.
به نظر می رسد كه استرالیا سختگیرانه ترین رفتارها را نسبت به دانشجویان خارجی اعمال كرده است.
چند روز پیش، استرالیا تعداد زیادی دانشجوی چینی را به كشور خود پذیرفت. ولی این پذیرش در شرایطی انجام شد كه تمامی این دانشجویان ۱۴ روز را در كشوری به جز چین، در قرنطینه گذراندند.
در این میان، دانشگاه های آمریكای شمالی و اروپا هم به درآمد حاصل از حضور دانشجویان چینی متكی هستند.
بسیاری از این دانشگاه ها مجبور شده اند كه كلاس های درس با حضور دانشجویان چینی را به حالت تعلیق و یا قرنطینه درآورند. همینطور بعضی از دانشگاه ها هم تدریس آنلاین را ترجیح داده اند.
دانشگاه های آمریكا، سال تحصیلی خویش را از نیمه ژانویه شروع كردند. این به این معناست كه اغلب دانشجویان چینی قبل از آغاز محدودیت های ورود به آمریكا، به این كشور بازگشته بودند.


"یینان دونگ" دانشجوی دوره كارشناسی دانشگاه كلمبیا آمریكا اظهار داشت: ممنوعیت های شدید به پیشگیری از انتشار ویروس كمك می نماید، ولی باید به این نكته هم دقت كنیم كه خیلی از مردم آمریكا نسبت به چینی ها برخورد بدی دارند و پذیرای آنها نیستند.

دولت ترامپ هم قوانین صدور ویزا برای دانشجویان مهندسی علوم و فناوری و ریاضیات را سخت گیرتر كرده است.
سرویس سلامت دانشگاه "هاروارد" هم به بعضی از دانشجویانی كه به تازگی از چین به آمریكا بازگشته اند، سفارش كرده كه از دیگران فاصله بگیرند.
این دانشجویان موظف شده اند تا ۱۴ روز بعد از بازگشت از چین از دیگران فاصله بگیرند و وسایل خویش را با دیگران به اشتراك نگذارند و دستان خویش را مرتب بشویند.
همچنین به این دانشجویان تازه بازگشته سفارش شده كه در صورت بروز علائمی چون تب، تنگی نفس و سرفه، فورا به سرویس سلامت دانشگاه هاروارد رجوع كنند.
دانشگاه های ژاپن هم اعلام نمودند كه دانشجویانی كه اخیرا از چین بازگشته اند، به محض ورود به فرودگاه ژاپن، حتی در صورت نبود علایم بیماری، به مدت دو هفته تحت نظر قرار می گیرند.
در چین هم مطابق با دستورالعمل جدیدی كه توسط وزارت آموزش این كشور اعلام شد، دانشگاه ها و كالج های چین باید برای ایجاد فعالیتهای آموزشی آنلاین، از دوره های تدریس آنلاین با كیفیت بالا و پلت فرم های منابع آزمایشگاهی استفاده كنند.


در این دستورالعمل جدید آمده كه باید تلاش شود، یادگیری آنلاین به اندازه یادگیری حضوری دانشجویان در كلاس، كارآمد و مفید باشد.
همچنین، دانشگاه های كره جنوبی هم در هیاهوی مقابله با كروناویروس قرار گرفته اند.
پیش بینی می شود كه طی هفته های آتی، بیشتر از ۱۰ هزار دانشجوی چینی به كره جنوبی بازگردند. چونكه مقرر است دانشگاه های كره جنوبی در اوایل ماه مارس سالجاری، بازگشایی شوند.
بازگشت این دانشجویان باعث ایجاد ترس و وحشت در بین بعضی از مردم این كشور شده است.
مقامات رسمی كره جنوبی اعلام نمودند كه از دانشجویان چینی خواسته می شود بعد از بازگشت به كره، به مدت دو هفته سر كلاس های درس حاضر نشوند.1398/12/06
15:41:40
5.0 / 5
1712
تگهای خبر: آزمایش , سرویس , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک