URLبا تلاش پژوهشگران آمریكایی صورت گرفت

ابداع ابزار جدیدی جهت بررسی كم هزینه كیفیت آب

ابداع ابزار جدیدی جهت بررسی كم هزینه كیفیت آب

كوتاه كننده لینك: پژوهشگران آمریكایی در پروژه جدید خود، ابزاری ابداع نموده اند كه می تواند كیفیت آب را بسادگی و با هزینه كم مورد بررسی قرار دهد.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از وب سایت رسمی دانشگاه نورث وسترن، یك زوج پژوهشگر قصد دارند راهكارهای جدیدی برای بهبود ایمنی آب عرضه كنند.
"سرا یانگ"(Sera Young)، استادیار مهندسی شیمی و زیست شناسی "دانشگاه نورث وسترن"(NU) آمریكا و "ژولیوس لاكز"(Julius Lucks)، استادیار انسان شناسی این دانشگاه، در پروژه مشترك خود تلاش كردند تا اطلاعات جدیدی در مورد این معضل جهانی به دست بیاورند.
لاكز در این پروژه، پلت فرم جدیدی را ابداع كرده است كه به افراد ساكن در سراسر جهان امكان می دهد تا كیفیت آب را به سرعت، ساده و با هزینه كم مورد بررسی قرار دهند. وی می خواهد پیشرفت های حاصل از به كارگیری این پلت فرم را در مقاله خود با عنوان "فناوری های سریع و كم هزینه جهت بررسی كیفیت آب زمین" توضیح دهد.
یانگ نیز در مقاله ای با عنوان "یك شاخص ساده جهت بررسی جهانی آب خانگی"، در مورد اولین مقیاس معادل جهانی جهت بررسی تجربه دستیابی و استفاده از آب خانگی بحث خواهدنمود.
هدف یانگ از ابداع این مقیاس موسوم به "HWISE Scale"، بررسی نتایج حوزه اجتماعی، سیاست و سلامت ناشی از ایمن نبودن كیفیت آب است. HWISE Scale هم اكنون مورد استفاده دانشمندان و سازمان های دولتی و غیر دولتی سراسر جهان قرار دارد.
منبع:

1398/11/28
13:38:56
5.0 / 5
1879
تگهای خبر: ابزار , سایت , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک