URLدر دانشگاه علوم پزشكی تهران؛

مركز جامع سلول های بنیادی راه اندازی شد

مركز جامع سلول های بنیادی راه اندازی شد

به گزارش كوتاه كننده لینك مركز جامع سلول های بنیادی و پزشكی بازساختی دانشگاه علوم پزشكی تهران با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور راه اندازی شد.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از مهر، مركز جامع سلول های بنیادی و پزشكی بازساختی دانشگاه علوم پزشكی تهران توسط سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به مناسبت دهه فجر راه اندازی شد.
مراكز جامع سلول های بنیادی و پزشكی بازساختی دانشگاه های علوم پزشكی كشور یكی از مهمترین ساختارهای دانشگاه های نسل سوم محسوب می شوند كه در سه حوزه «آموزش، پژوهش و توسعه منابع انسانی»، «توسعه فناوری تجاری سازی» «توسعه خدمات بالینی سلولی» فعالیت می نمایند.
این مراكز با تأمین زیرساخت های آزمایشگاهی و پذیرش هسته های فناور و شركت های نوپا متشكل از اساتید، دانشجویان هستند كه بستر لازم را برای تبدیل ایده ها و دانش به محصول را فراهم می كنند و با جلب مشاركت صاحبان سرمایه زمینه تجاری سازی این دانش ایجاد خواهد شد. این روند مانند كریدور تبدیل ایده تا محصول به دانش و ثروت است.
مراكز جامع سلول های بنیادی و پزشكی بازساختی بعنوان یكی از ساختارهای مهم تبدیل دانشگاه های نسل دوم به دانشگاه های نسل سوم كمك می كنند تا مراكز علمی علاوه بر دانش بر مبنای نیاز جامعه و بازار به تولید فناوری مورد نیاز كشور بپردازند.
فاز اول مركز جامع سلول های بنیادی و پزشكی بازساختی دانشگاه علوم پزشكی تهران با حمایت ستاد توسعه فناوری های سلول بنیادی معاونت علمی و معاونت تحقیقات دانشگاه علوم پزشكی تهران به راه افتاده است. این مركز دارای هفت دپارتمان و آزمایشگاه مجهز است كه تابحال ۱۲ هسته فناور و شركت نوپا، ۵ شتاب دهنده تخصصی در آن مستقر شده است.
این مركز با تأمین زیرساخت های مورد نیاز اساتید، دانشجویان، هسته های فناور و شركت های نوپا و همینطور جلب مشاركت ۵ نفر از اساتید بنام ایرانی مقیم خارج از كشور زمینه لازم برای توسعه بالغ بر ۵۰ محصول فناورانه و تجاری سازی آنها را فراهم ساخته است.
در ادامه فاز اول این مركز مجموعه اتاق های تمیز و آزمایشگاه های آن توسط معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری بازدید قرار گرفت.

1398/11/20
23:25:35
5.0 / 5
1898
تگهای خبر: آزمایش , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک