URLبا دقت بالا در پرواز؛

تولید ربات پرنده دقیق با استفاده از پرهای ۴۰ كبوتر

تولید ربات پرنده دقیق با استفاده از پرهای ۴۰ كبوتر

كوتاه كننده لینك: تعدادی از محققان با استفاده از پرهای 40 كبوتر و با الهام از شیوه پرواز این پرنده، ربات منحصر به فردی را ساخته اند كه با زیبایی و دقت پرواز می كند.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از گیزمودو، ربات مورد اشاره كه PigeonBot نام دارد، قدرت مانور زیادی دارد كه تاكنون در ربات های پرنده كمتر مشاهده شده است.
از جمله توانایی های این ربات تازه می توان به شیرجه زدن، سوار شدن بر روی باد بمنظور افزایش كارآیی و چابكی اشاره نمود.
محققان دانشگاه استنفورد می گویند طراحی این ربات جدید در آینده الهام بخش تولید ربات های جدیدی می شود كه قادر به تقلید از حركت های ظریف انواع حیوانات و به خصوص پرندگان خواهند بود.
مهندسان هوا فضا می گویند در آینده با الهام از بال ها و پرهای كبوترها، تولید ربات های پرنده پیشرفته ای ممكن می شود كه كنترل هر یك از بال های آنها با حركات متفاوت از بال دیگری بسادگی مقدور خواهد بود و تفاوت زاویه و نحوه قرارگیری این بال ها در هوا حركات پیچیده ای را برای این پرنده ها ممكن می كند.
برای ارتقای قابلیت های مانور این ربات از اسكنرهای پیشرفته محیطی و نیز میكروسكوپ های جدید جهت بررسی دقیق بدن و پوشش پر كبوترها و طراحی یك اسكلت بسیار شبیه به آنها استفاده شد و در نهایت تلاش شد پرهای كبوترها به روشی كاملاً مشابه با پوشش طبیعی بدن این پرندگان به این اسكلت پیوند زده شود. سپس پروانه، دم مصنوعی و مجموعه ای از حسگرها و كنترل كننده ها به مجموعه یاد شده افزوده شد.


منبع:

1398/11/20
14:01:47
5.0 / 5
1900
تگهای خبر: تولید , ربات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان كوتاه كننده لینك
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک