URLكمك ۲۶ میلیون دلاری بریتانیا برای توسعه واكسن كروناویروس

كمك ۲۶ میلیون دلاری بریتانیا برای توسعه واكسن كروناویروس

كوتاه كننده لینك: دولت بریتانیا اعلام نمود مبلغ 20 میلیون یورو(26 میلیون دلار) برای كمك به توسعه واكسن ˮكروناویروسˮ اختصاص می دهد.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از سی ان بی سی، دولت بریتانیا ۲۶ میلیون دلار به توسعه واكسن كروناویروس كه تابحال ۳۶۲ نفر را كشته است، كمك می نماید.
این بودجه به یك ائتلاف برای نوآوری های آمادگی در مقابل بیماری های مسری موسوم به "CEPI" اعطا می شود كه سازمانی است كه در سال ۲۰۱۷ برای تولید واكسن هایی به وجود آمده است كه می تواند همه گیری و شیوع بیماری ها را متوقف نماید.
"مت هانكوك" وزیر بهداشت بریتانیا در یك بیانیه مطبوعاتی اظهار داشت: واكسن ها بهترین دفاع ما در مقابل انواع بیماری های مهلك همچون كروناویروس هستند.
سازمان "CEPI" یك ائتلاف بین المللی از سازمان های دولتی و خصوصی است. این سازمان روز جمعه اعلام نمود كه با شركت دارویی "CureVac" در حال همكاری برای توسعه واكسن كروناویروس است.
"ریچارد هچت" مدیرعامل این سازمان امروز(دوشنبه) اظهار داشت: كمك مالی بریتانیا بسیار بموقع و در یك لحظه مهم برای واكنش درخور به ظهور كروناویروس صورت گرفت.
وی ادامه داد: گسترش سریع جهانی و خاصیت های مسری منحصر به فرد این ویروس بسیار نگران كننده است. امید ما این است كه با شركایمان بتوانیم در ۱۶ هفته یك واكسن تحقیقاتی را به آزمایش های بالینی برسانیم.
هچت افزود: مرحله نخست آزمایشات بالینی كه موجب ایجاد ایمنی چنین واكسنی می شود، حدود دو تا چهار ماه طول می كشد. این یك جدول زمانی بسیار بلندپروازانه است. در واقع این زمان می تواند در زمینه تولید واكسن بی سابقه باشد. مهمست كه به خاطر داشته باشیم كه حتی اگر موفق شویم –در صورتی كه تضمینی وجود ندارد- پیش از اینكه بتوانیم واكسن ها را به صورت گسترده تهیه و عرضه نماییم، با چالش های بیشتری مواجه خواهیم بود.
این در شرایطی است كه ساعاتی پیش اعلام گردید شركت زیست فناوری "گیلید" با همكاری یك بیمارستان در پكن آزمایش انسانی نخستین واكسن كروناویروس را آغاز كرده است.
دولت ترامپ هفته گذشته اعلام نمود كه دولت آمریكا نیز در حال پیگیری سریع توسعه واكسن كروناویروس است، با این هدف كه آزمایشات مرحله اول را ظرف سه ماه آینده آغاز كند. در كل ۱۱ مورد كروناویروس تابحال در ایالات متحده گزارش شده است.
در همین حال، "آنیا كارلیزك" وزیر امور خارجه آلمان روز جمعه اظهار داشت كه انتظار دارد واكسن كروناویروس ظرف چند ماه آتی تولید شود. آلمان نیز تابحال هشت مورد از مبتلاشدن به این ویروس را در كشور خود تأیید كرده است.
شركت های داروی و سازمان های دولتی برای ساخت واكسن كروناویروس در حال مسابقه هستند، اما كارشناسان پزشكی آگهی داده اند كه ممكنست مدتی طول بكشد تا یك واكسن برای مصرف عمومی آماده شود.
به دنبال اعلامیه دولت آمریكا در خصوص كوشش های تعجیلی برای تهیه واكسن كروناویروس، متخصصان پزشكی به CNBC گفتند كه كل مراحل ساخت واكسن جهت استفاده ایمن معمولاً حداقل یك سال طول می كشد.
منبع:

1398/11/15
23:19:46
5.0 / 5
2353
تگهای خبر: آزمایش , تولید , چت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک