URLفضانورد زن ركورددار حضور در فضا به زمین بازمی گردد

فضانورد زن ركورددار حضور در فضا به زمین بازمی گردد

به گزارش كوتاه كننده لینك ناسا اطلاع داد كه ˮكریستینا كخˮ( Christina Koch) فضانورد ˮایستگاه فضایی بین المللیˮ بعد از شكستن ركورد حضور یك زن در فضا(با یك پرواز)، به زمین بازمی گردد.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا، وی روز پنجشنبه بعد از گذراندن ۳۲۸ روز در فضا، به خانه بازمی گردد.
"كریستینا كخ" با استفاده از چتر نجات فضاپیمای "سایوز "(Soyuz MS-۱۳) در قزاقستان فرود خواهد آمد.
البته "كریستینا كخ" در راه بازگشت به زمین تنها نیست و مقرر است لوكا پارمیتانو"(Luca Parmitano) از آژانس فضایی اروپا و "الكساندر اسكوورتسوف"( Alexander Skvortsov) از آژانس فضایی روسیه هم وی را همراهی كنند.
این سه تن كه ماموران مأموریت "اكسپدیشن ۶۱"(Expedition ۶۱) هستند، از سال میلادی گذشته مشغول انجام پروژه های تحقیقاتی مختلف در فضا هستند.
"كریستینا كخ" با حضور طولانی خود در فضا موفق شد ركورد حضور یك فضانورد زن در فضا با یك پرواز را به نام خود ثبت كند.
وی طی حضور موثر خود در فضا چند پیاده روی فضایی انجام داد و برای نخستین بار در تاریخ به همراه دوست و همكار خود "جسیكا میر"(Jessica Meir) نخستین پیاده روی فضایی كاملا زنانه را با موفقیت به سرانجام رساند.


این فضانورد آمریكایی در مصاحبه با شبكه "CBS" گفته بود كه ثبت این ركورد یك افتخار بزرگ برای وی است.
با نگاهی به پیشینه علمی و كاری وی می توان دریافت كه كریستینا كخ در جكسون ویل، كارولینای شمالی به دنیا آمده است، مدرك كارشناسی ارشد برق و فیزیك و مدرك كارشناسی ارشد برق از دانشگاه ایالتی كارولینای شمالی را دارد. بعنوان مهندس برق با تمركز بر طراحی ابزارهای فضایی در مركز فضایی گادِرد ناسا در گرینبلت، مریلند و آزمایشگاه فیزیك كاربردی دانشگاه جان هاپكینز در لورل، كار می كرد. وی همینطور بعنوان پژوهشگر در چند برنامه تحقیقاتی در قطب جنوب فعالیت داشته است. كریستینا كخ در سال ۲۰۱۳ توسط ناسا بعنوان فضانورد انتخاب گردید.
گفتنی است "كریستینا كخ" از افراد كاندیدی است كه شاید در پروژه "آرتمیس" به نخستین زن تاریخ تبدیل گردد كه روی ماه قدم می گذارد.

1398/11/15
22:36:51
5.0 / 5
2194
تگهای خبر: آزمایش , ابزار , چت , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک