URLبهمن ماه در ایران؛

سرمایه گذاران فناوری كشورهای D۸ گرد هم می آیند

سرمایه گذاران فناوری كشورهای D۸ گرد هم می آیند

كوتاه كننده لینك: سرمایه گذاران فناوران و استارت تاپ های كشورهای دی هشت در امتداد ارائه فرصت های تبادل فناوری گرد هم می آیند.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از مهر، میلاد صدر خانلو معاون دبیر شبكه تبادل و انتقال فناوری كشورهای D۸ امروز در نشست سرمایه گذاری فناوری TIM۲۰۲۰ كه در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام شد عنوان كرد: گروه D۸، سازمانی برای بهبود موقعیت كشورهای در حال توسعه در اقتصاد جهانی، متنوع سازی و ایجاد فرصت های جدید در روابط تجاری، افزایش مشاركت در تصمیم گیرها در سطح بین المللی و فراهم آوردن استاندارد هاست.
وی با اشاره به اینكه كشورهای بنگلادش، مصر، اندونزی، ایران، مالزی، نیجریه، پاكستان و تركیه رسماً كشورهای D۸هستند، اظهار داشت: ایده همكاری این ۸ كشور در اكتبر ۱۹۹۶ نخست وزیر وقت كشور تركیه، عنوان شد كه الان هم دبیرخانه این گروه در این كشور مستقر است.
به گفته صدرخانلو، شعارهای اصلی گروه D۸؛ صلح بجای درگیری، گفتگو بجای مقابله، همكاری بجای استثمار، عدالت بجای قواعد تبعیض آمیز و سختگیرانه، برابری بجای تبعیض، دموكراسی بجای ظلم است و اهمیت این كشورها از چند جهت قابل توجه است.
وی با اشاره به اینكه این كشورها از كشوهای مسلمان تشكیل می شوند اشاره كرد: پراكندگی كشورهای حاضر در این گروه جمعیتی در حدود یك هشتم جمعیت جهان را دارند كه این می تواند بازار مناسب و بزرگی برای فروش و انتقال فناوری ها و تكنولوژی های كاربردی باشد.
وی اشاره كرد: یكی از رویدادهای گروه D۸ است Tim۲۰۲۰است كه دبیرخانه دائم آن در ایران و در محل پارك فناوری پردیس قرار دارد.
صدرخانلو اشاره كرد: نخستین دوره این رویداد در سال ۲۰۱۷ به میزبانی ایران و در محل پارك فناوری پردیس انجام شد كه در آن بیشتر از ۲۰ صندوق جسورانه و ۲۰۰ نفر سرمایه گذار و سرمایه پذیر حوزه فناری حضور داشتند.
وی با اشاره به نتایج نخستین دوره رویداد اظهار داشت: در این رویداد سه تفاهم نامه همكاری فی درخلال شركت ایرانی با صندوق جسورانه از مالزی و انجمن جهانی سرمایه گذاران از تركیه، منعقد شد.
وی اضافه كرد: ادغام و سرمایه گذاری به میزان ۲۲ میلیون دلار در صنعت گردشگری كشور و پایه ریزی ایجاد شبكه میان صندوق های جسورانه كشورهای عضو D۸ نیز از نتایج این رویداد بود.
اعطای جایزه فناوری جهت ترغیب همكاریهای بین المللی
وی با اشاره به اینكه رویداد TIM ۲۰۲۰ برای دومین دوره ۱۵ الی ۱۶ بهمن ماه (۴ الی ۵ فوریه) در محل پارك فناوری پردیس پردیس برگزار می گردد اظهار داشت: دبیرخانه برگزاری رویداد جایزه انتقال فناوری را با هدف تشویق كشورهای اسلامی جهت انتقال فناوری، ترغیب همكاری درخلال و همكاریهای سازنده شركت ها و سازمان ها اعطا می كند.
وی افزود: باتوجه به تصمیمات شورای راهبری این جلسه، موضوعات اصلی برگزاری نشست ۲۰۲۰، پیگیری مصوبات گذشته و شناسایی و ارائه فرصت های سرمایه گذاری تعیین شده است.
حضور سرمایه گذاران خارج از گروه D۸
وی با اشاره به اینكه از كشور های پاكستان، مصر، نیجریه، اتیوپی، بنگلادش، لبنان، هند و سوریه سرمایه گذارانی به این رویداد می آیند عنوان كرد: همین طور شركتها، استارت آپ ها و سرمایه گذاران ایرانی و خارجی در این رویداد حضور خواهند داشت.
رییس شبكه فن بازار ملی ایران اضافه كرد: هم اكنون بالغ بر ۲۰ شركت همچون سرمایه گذاران، كارآفرینان و فرشتگان كسب و كار خارجی از ۶ كشور برای حضور اعلام آمادگی كرده اند.
اعلام آمادگی شركت های فناورانه در سه حوزه
وی با اشاره به اینكه تابحال ۱۰۰طرح به دبیرخانه رویداد ارسال شده اظهار داشت: از این تعداد ۱۵طرح انتخاب شده اند كه در TIM۲۰۲۰معرفی خواهند شد و از این تعداد سه طرح برتر انتخاب می شوند.
صدر خانلو اشاره كرد: طرح های ارسالی در حوزه های دارپ، تجهیزات پزشكی و انرژی های نو هستند.
وی افزود: در این رویداد دو استارت آپ خارجی در حوزه فین تك و خدمات از كشورهای هند و لبنان ایده های خودرا ارائه می كنند.
به گفته معاون دبیر شبكه تبادل و انتقال فناوری كشوری دی 8 رویداد TIM۲۰۲۰در راستای ارائه فرصت های سرمایه گذاری انجام خواهد شد.


منبع:

1398/11/05
22:59:00
5.0 / 5
1674
تگهای خبر: تكنولوژی , خدمات , شبكه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک